Beşiktaş'ta Abdullah Avcı dönemi resmen başladı

Beşiktaş'ta yeni teknik direktör Abdullah Avcı için Vodafone Park'ta imza töreni düzenlendi.

Beşiktaş'ta Abdullah Avcı dönemi resmen başladı

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör Abdullah Avcı için imza töreni düzenlendi. Başkan Fikret Orman, “Çok isteyerek bu imzayı atıyorum. Ben çok istekliydim. Çok değerli kıymetli hocama hayırlı olsun. Siyah beyaz da çok yakışmış kendisine” dedi. Avcı ise “Şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanmayı ilke edinmiş Beşiktaş’a imza atmanın gururunu yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Hepiniz Abdullah Avcı ile yaptığımız imza törenine hoş geldiniz. Çok isteyerek bu imzayı atıyorum. Ben çok istekliydim. Çok değerli kıymetli hocama hayırlı olsun. Siyah beyaz da çok yakışmış kendisine. Başakşehir kulübüne, başta Göksel Gümüşdağ olmak üzere, çok teşekkür ediyorum. Çok sevdiğimiz bir kulüp, Beşiktaş’ın stadının olmadığı dönemde bize büyük yardımda bulunan bir kulüp. Stadın yapım aşamasında da Göksel başkanın desteğini aldık. Hocamla isteğimiz uzun senelerdir var, birbirimizi de çok severiz. Kişisel bir görüşmemiz olmamıştı. Hocamızın yeni bir başlangıç yapmak istediğini duyduk. Biz de hemen görüştük, Göksel başkanın da müsaadesini aldık.

“ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ”

Hocamızın hocalık tarafına baktığımız zaman, artık devir değişti. Teknolojinin kullanıldığı, kişilerin değil takımın kazandığı düzenler, Guardiola ve Klopp gibi hocalar… Bunun Türkiye’deki açılımını da Abdullah hocamız yapmıştır. Okan Buruk’u, Erol’u da beğeniyorum, onlar da Abdullah hocanın yardımcıları. Oğuzhan Özyakup’u transfer ettiğimizde Abdullah Avcı ile istişare etmiştik.

Şenol hoca ile 4 sene çalıştık. Artık Beşiktaş’ın yeni bir sayfa açması gerekiyordu. Abdullah hocamızın da aynı şekilde. İki tane bembeyaz sayfa açıyoruz.

Hocam kariyer olarak Şenol Güneş’i takip ediyor biliyorsunuz. Şenol Güneş de Beşiktaş’a geldiğinde şampiyonluğu yoktu. Milli takım ve daha sonra yaşanan süreç buna benziyor. Umarım 3. şampiyonluğumuzu yaşayacağız.

Önümüzdeki 3 sene içinde Beşiktaş’ın futbol kültürünü dünya çapında bir hale getireceğiz.

“TARAFTAR ÇOK BÜYÜK GÜÇ, ÖZELLİKLE BEŞİKTAŞ TARAFTARI”

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Abdullah Avcı’nın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Zarif sözleri için Fikret Orman’a, sıcak karşılama için Beşiktaş ailesine teşekkür ederim. Başakşehir ailesine de teşekkürlerimi sunuyorum, benim bugün geldiğim noktada payı büyük olan bir kulüp. Beni hayatta tutan 3 tane şey var: Dürüstlük, sadakat ve refah. Şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanmayı ilke edinmiş Beşiktaş’a imza atmanın gururunu yaşıyorum. 2 şeyden taviz vermeyeceğim: Beşiktaş’ın mazisine layık bir duruş ve oynattığı oyunla taraftarının saygısını, rakip taraftarın gıpta ile baktığı bir takım hazırlama.

Beşiktaş çok kaliteli oyuncu grubuna sahip. Beşiktaş scout ekibiyle toplantı yaptık. Çalışmalarımız devam ediyor.

Taraftar çok büyük güç, özellikle Beşiktaş taraftarı, bunu gördüm. Burada desibel rekorları kırıldı. Bizim oynattığımız oyunda topu geri alma süresi gibi bir şey vardır, bunu geri almak için Beşiktaş taraftarının coşkusu çok önemli.

“BEN PARA PUL İŞLERİNDEN ANLAMAM, TEFE TÜFE BİLMEM”

Başakşehir’e 5 sene imza atarken de, şimdi burada imza atarken de ‘Ben para pul işlerinden anlamam, tefe tüfe bilmem’ dedim. Allah bana Beşiktaş teknik direktörlüğü nasip etti. Buraya adım attığım andan itibaren bu duyguyu yaşıyorum. Hakkını verebileceğimizi umuyorum.

Biz biraz detaylı çalışıyoruz. Tüm departmanlarımızda profesyoneller olacak. Bunlarla çalışacağız. Gökhan Keskin ve Şenol Fidan, Beşiktaş’ın değeridir. Gökhan Keskin ve Şenol Fidan görev tanımları farklı olsa da bizlerle beraber çalışacak.

Öncelikle sahanın içinde kalacağız, güçlü olacağız.

Oğuzhan yetenekli bir oyuncu fakat eksikleri var. İletişim kurarak bu eksikleri giderip Oğuzhan’ı Türk futboluna tekrar kazandıracağız.

“İSTEDİĞİNİ SAHA İÇİNDE ALAN BİR BEŞİKTAŞ TAKIMI OLACAK”

Bugün oyunun her iki yönünü de doğru oynamak gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’ni de, Dünya Kupası’nı da izlediğinde futbol buraya gitmiştir. Kafamda oyun sistemi ve oyuncu profili var, bunu çalışarak, coşkulu, istediğini saha içinde alan bir Beşiktaş takımı olacak.

Kafamda Beşiktaş için belli bir oyun sistemi var. Savunmada dar, hücumda geniş bir takım izleyeceksiniz. Amacım yetenekli oyuncu havuzu ile tüm kulvarlarda şampiyonluk yarışı vermek.

“5 YILLIK SÜREÇ VAR”

Yapıyı doğru kurarak, futbolcuya hem sahada hem de göstererek anlattığınızda her şey yerine oturacak. 5 yıllık bir süreç var. Beşiktaş’ın deplasmanda topu geri kazanma süresi 14, iç sahada 10,5 saniye. Taraftarımız ile 7 saniyeye indirebilirsek güzel olur. Ekibi zaman zaman yurt dışına yollayıp, biz ne yapıyoruz, onlar ne yapıyor diye araştırma yapmalarını sağlıyoruz. Böyle takip ettiğim teknik adamlar var.

Bugün Liverpool Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu, ondan daha çok para harcayanlar izledi. Büyük para değil, akıllı para değerli ve doğru. Liverpool’u diğer kulüplerden ayıran veri analiz datasıdır.

Konuşmaların ardından resmi imzalar atıldı.