Berkin Elvan mezarı başında anıldı

Berkin Elvan, ölümünün 5. yıldönümünde mezarı başında anıldı. Baba Sami Elvan "Benim çocuğum ve benim çocuğum gibi çocuklar bu yolda bedenlerini kaybettiler. Berkin Elvan vurulalı tam 6 yıl oldu. Bugünde 5'inci yılını anıyoruz" dedi.

Berkin Elvan mezarı başında anıldı

Gezi Direnişi sırasında, Okmeydanı’nda kafasından gaz fişeğiyle vurulan ve tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan, ölümünün 5’inci yılında mezarı başında anıldı.

Şişli, Feriköy Mezarlığı’nda, saat 14.00’te başlayan anma öncesi çevrede yığınak yapan polis, mezarlığa gelen herkesin üzerini aradı. Anmaya İstanbul Bağımsız Komünist Belediye Başkan adayı Aysel Tekerek, Sosyalist Liseliler, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, CHP Parti Meclisi Üyesi, Erdal Aksünger, HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu ile Taksim Dayanışması üyeleri katıldı. Mezar başına gelen anne Gülsüm Elvan oğlunun mezar taşını öperek, çiçek bıraktı. Anma töreni Berkin Elvan için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Saygı duruşunun ardından açıklama yapan baba Sami Elvan, “Benim çocuğum ve benim çocuğum gibi çocuklar bu yolda bedenlerini kaybettiler. Berkin Elvan vurulalı tam 6 yıl oldu. Bugünde 5’inci yılını anıyoruz. Benim çocuğum yaşıyor ben ondan adım gibi eminim. Çünkü anıları hiç aklımdan çıkmıyor. Yaşamasaydı unuturduk, bu insanlar da unuturdu” dedi.