Berat Albayrak'a beklenmedik tepki: Durdurun şu damadı

AKP'ye iktidarına yakınlığı ile bilinen Memur-Sen'in Kocaeli Şube başkanı Şahin Yaşlık, son zamlara Bakan Albayrak'ı hedef alarak tepki gösterdi.

Berat Albayrak'a beklenmedik tepki: Durdurun şu damadı

Sene boyunca iğneden ipliğe her ürüne peş peşe gelen zamların ardından bir de elektriğe gelen yüzde 14.9 oranındaki zam halkta tepkiye neden olurken bu tepkilerden biri ise ilginç bir adresten geldi.

O adres AKP’ye yakınlığı ile bilinen Memur-Sen oldu. Memur-Sen’in Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, son zamlara tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Yaşlık, Bakan Berat Albayrak’ı kast ederek “Durdurun şu damadı!” diye yazdı.

Şahin Yaşlık’ın paylaşımı şöyle:

“Hazine ve Maliye Bakanı her yol haritası açıkladığında , Elektriğe,Dogalgaza, Şekere kısacası hayata Zam çakıyor…. Hani Ekonomi iyiye gidiyordu… HANİ BÜTÇE FAZLA VERİYORDU? Hani Bütçe fazla veriyordu… Ana/Sol – Me hükümeti günlerini bize hatırlan Hazine ve Maliye Bakanı sahadan haberi var mı? Durdurun Şu DAMADI….”

Memur Sen, Hükümet ile kamu çalışanları arasında yapılan toplu sözleşmede önümüzdeki iki yıl % 4+4 ve 3+3’lük sefalet zammında anlaşmasıyla bir kez daha kamu emekçilerinin karşısında yer aldığını göstermişti.