Başakşehir'den Beşiktaşlıları sevindirecek haber

Başakşehir Kulübü, Abdullah Avcı'nın takımdan ayrılacağı yönündeki haberleri yalanladı.

Başakşehir'den Beşiktaşlıları sevindirecek haber

Başakşehir’den yapılan açıklamada, “Gazetelerde ve televizyonlarda teknik direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcularımızın farklı kulüplere transfer olacağı iddia edilmektedir. Medyada sıkça yer alan bu haberler tamamen gerçek dışıdır. Kulübümüze yurtiçinden bir resmi teklif gelmemiştir.” ifadeleri yer aldı.

Süper Lig’in son haftasında Beşiktaş-Kasımpaşa maçında Beşiktaş tribünleri yoğun bir şekilde Sergen Yalçın lehine slogan atmıştı.

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı Alanyaspor maçı sonrasında “Kulübüm ve ondan sonraki hafta içi itibarıyla böyle bir şey duyacaksanız benim ağzımdan duyacaksınız zaten. Süreci profesyonellik anlayışıma göre bugünden sonra hem kendimle ilgili hem kulübümle ilgili bir açıklama yapacaksam benim ağzımdan yakın zamanda duyarsınız” demişti.

Başakşehir’in sitesinden yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Son günlerde yazılı ve görsel basın kuruluşlarında çıkan transfer haberleriyle ilgili açıklamamızdır:

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, kurulduğu günden bu yana olduğu gibi 2019-2020 sezonunda da Spor Toto Süper Lig’de zirve yarışının içerisinde olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda mevcut kadromuzu korumanın yanı sıra takımımızı daha da güçlendirecek takviyeler yapılması planlanmaktadır. Aziz Behich transferi bu planlamanın ilk aşamasıdır ve takımımızı güçlendirme çalışmaları tüm hızıyla sürmektedir.

Ancak üzülerek görüyoruz ki her gün gazetelerde ve televizyonlarda teknik direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcularımızın farklı kulüplere transfer olacağı iddia edilmektedir. Medyada sıkça yer alan bu haberler tamamen gerçek dışıdır. Kulübümüze yurtiçinden herhangi bir resmi teklif gelmemiştir.

Basında çıkan asılsız haberlerle kamuoyuna yanlış bilgilendirmeler yapılmaktadır. Kulübümüzün resmi yayın organlarından herhangi bir açıklama olmadığı sürece transferlerle ilgili çıkan haberlere lütfen itibar etmeyiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü

https://twitter.com/ibfk2014/status/1132981504605327361