Barzani'den Trump'a: Kürtlerin kanı silah ve paradan çok daha değerlidir

Eski IKBY Başkanı Mesud Barzani, ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik mesajında, “Kürtlerin kanı silah ve paradan çok daha değerlidir” dedi.

Barzani'den Trump'a: Kürtlerin kanı silah ve paradan çok daha değerlidir

ABD Başkanı Donald Trump, ABD askerlerini Suriye’den çekme kararıyla ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi”  demişti.

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı (IKBY) Mesud Barzani, Trump’ın bu sözlerine hitaben Twitter hesabından bir mesaj paylaştı.

Barzani, “Sayın Başkan Trump. Lütfen bilin ki Kürt halkı her zaman meşru haklarının peşinden gitmiştir. Peşmerge, IŞİD’i mağlup etti ve Kürtler terörle mücadelede koalisyonun önemli bir parçası oldu. Kürtlerin kanı silah ve paradan çok daha değerlidir. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ENDİŞELİYİZ” DEMİŞTİ

​Barzani, dün yaptığı açıklamada da, “Batı Kürdistan’daki son gelişmelerden çok endişeliyiz. Birkaç kanalla iletişim halindeyiz ve Rojava halkının başka felaketlere maruz kalmamasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” demişti.