Barlas'a göre Trump, başını Erdoğan'ın omzuna dayayıp hıçkıra hıçkıra ağlayacak!

Her dönemin yandaşı Barlas, olası Trump-Erdoğan görüşmesinde ABD liderinin Erdoğan'a dert yanıp ağlayarak "Sen olsan bu durumda ne yapardın" diye akıl danışacağını yazdı.

Barlas'a göre Trump, başını Erdoğan'ın omzuna dayayıp hıçkıra hıçkıra ağlayacak!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 13 Kasım’da Donald Trump’la görüşmek üzere ABD ziyaretinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ilişkin belirsizlik sürerken yandaş medyada görüşmenin yapılması halinde yaşanacaklara ilişkin ilginç bir yorum geldi.

Gazetenin yazarlarından Mehmet Barlas, görüşme konusunu işlediği bugünkü köşesinde “Benim tahminim bu görüşmede Trump’ın başını Erdoğan’ın omzuna dayayarak, hıçkıra hıçkıra ağlaması ihtimalinin fazla olacağıdır…” dedi, görevden azil süreciyle karşı karşıya olan Trump’ın Erdoğan’a “Sen olsan bu durumda ne yapardın” diye akıl soracağını öne sürdü.

Barlas’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım’da Washington’da Başkan Trump’la yapacağı görüşme, mümkün olsa da dakika dakika filme alınıp, yayınlansaydı…
Herhalde son yılların en fazla ilgi çeken belgeseli olurdu…

Ağlayacak mı?

Benim tahminim bu görüşmede Trump’ın başını Erdoğan’ın omzuna dayayarak, hıçkıra hıçkıra ağlaması ihtimalinin fazla olacağıdır…

Adeta dört taraftan kuşatılmış ve görevden azledilmesi için tüm rakiplerinin ölesiye uğraş verdikleri Amerikan Başkanı herhalde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Sen olsan bu durumda ne yapardın” diye akıl soracaktır.

Saçma durumlar

Baksanıza… Trump Türkiye’nin “Barış Pınarı Harekâtı”na onay verdiği için, Temsilciler Meclisi’ndeki Demokrat çoğunluk bu harekât dolayısıyla Türkiye’ye yaptırımlar uygulanmasına karar veriyor. Ek olarak Ermeni Soykırımı iddialarına onay verip Türkiye’yi kınıyorlar.”

Erdoğan, 13 Kasım’da ABD’ye gidip gitmeyeceği sorusuna “Karar vermedim, ama soru işaretleri var” yanıtını vermişti.