Balıkesir'de gericiler 'mezuniyet törenleri'ne karşı birleşti: 'Bu rezilliklere artık dur denmelidir'

Balıkesir'de 'Balıkesir Sivil Toplum Platformu' adı altında bir araya gelen gerici ve yandaş kuruluşlar, İl Milli Eğitim Müdürüyle görüşüp mezuniyet törenlerinin "islama ve aykırı" olduğunu dile getirdi.

Balıkesir'de gericiler 'mezuniyet törenleri'ne karşı birleşti: 'Bu rezilliklere artık dur denmelidir'

Balıkesir’de kentte faaliyet gösteren yandaş ve gerici kuruluşların çatı örgütü ‘Balıkesir Sivil Toplum Platformu’, Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ı ‘mezuniyet törenleri’ konusunu görüşmek üzere ziyaret etti.

Anadolu Gençlik Derneği, MGV, Alperen Ocakları, Cansuyu Derneği, Cihannüma Derneği, Eğitime Destek Platformu, EHAD, Ensar Vakfı, Hasan Baba Vakfı, İHH, İlim Yayma Cemiyeti, Karesi Vakfı, Katre-Der, Hayrat Vakfı, Kızılay, Memur-Sen, MÜSİAD, Öder, Önder, Sancak Derneği, Semerkand Vakfı, Tügva, Ulu Çınar Derneği ve Vitamin Gençlik Derneği başkan ve temsilcilerinden oluşan platformun ziyaretinde Platform Dönem Başkanı Ersin Güçlü, mezuniyet törenlerinde “İslam’a aykırı ortamlarda gayri ahlaki davranışlar” sergilendiğini iddia ederek bu törenlerin durdurulması talebinde bulundu.

Balıkesir yerel medyasında yer alan habere göre, ziyaretin ardından platform adına yazılı açıklama yapan Ersin Güçlü, “Balıkesir’de de bazı okullarda öğretmen ve idareciler eliyle mevzuata aykırı olarak çocuklara dans gösterileri adı altında ve açık-saçık dansöz çağrılarak mezuniyet programları düzenlenmektedir” dedi.

Balıkesir’de AGD ve MGV’nin Temsilcisi olan Ersin Güçlü açıklamasında, velilerle okul yöneticilerini de suçladı.

“ASIM’IN NESLİ UMUT OLMAKTAN ÇIKIYOR”

Güçlü’nün okuduğu açıklamadan bir bölüm şöyle:

“Ahlaksızlığın tavan yaptığı bu sözde kutlamalar ‘mezuniyet töreni veya balosu’ olarak bilinçli bir şekilde belleklere yerleştirildi. Bazı şuursuz öğrenci velilerinin de zemin hazırladığı bu rezilliklere artık dur denmelidir. Bu rezaletlere artık son verilmelidir. Bu yanlışa müsaade eden okul yöneticileri de hakkında gerekli idari işlemler yapılmalıdır. Şöyle bir düşünelim! Bu karakterde olanlara, eğitim için körpe çocuklar nasıl emanet edilebilir? Bu tiplerin yetiştireceği nesiller dinine ve topluma faydalı olabilir mi? Bunun önüne geçilmelidir. Yoksa hayal ettiğimiz ‘Asım’ın Nesli’ her geçen gün umut olmaktan çıkıp hasret haline dönüşüyor.
Eğer bizler Asım’ın Nesli istiyorsak bizi bozmaya çalışan ve bizi biz yapan değerlerimizden uzaklaştırmaya çalışanlara karşı hep beraber kalbinde vatan, millet, ümmet sevgisi olan herkesle birlikte dur dememiz ve engel olmamız gerekir”