Bakan Varank'tan Gül ve Davutoğlu'na tepki: Birilerine şirin görünmek adına...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Van, Diyarbakır ve Mardin belediyelerine kayyım atanmasını eleştiren Gül ve Davutoğlu'nu hedef aldı.

Bakan Varank'tan Gül ve Davutoğlu'na tepki: Birilerine şirin görünmek adına...

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP’li belediyelere kayyım atanmasına yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gül ve Davutoğlu’nu hedef alarak ”Bir kere olsun kendi konforlu alanlarından çıkıp risk alamadılar. Bugün de yine birilerine şirin gözükmek adına terör yandaşı belediyeler için destek mesajları yayınlıyorlar.” ifadelerinde bulundu.

Bakan Varank’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Yıllarca devletin üst kademelerinde bulunup her konuşmalarında sözüm ona devlet adamlığından bahsedenler, bir kere olsun kendi konforlu alanlarından çıkıp risk alamadılar. Bugün de yine birilerine şirin gözükmek adına terör yandaşı belediyeler için destek mesajları yayınlıyorlar. Aslolan, seçme ve seçilme hakkını kullanan vatandaşlarımızın yaşam hakkını savunmaktır. Millet iradesini Kandil’e peşkeş çeken; teröristler adına faaliyet yürüten; terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlardan hesap sormak, yasaların, hukukun ve demokrasinin gereğidir” ifadelerini kullandı.