Bakan Pekcan'dan açıklama: ABD Ticaret Bakanı Türkiye'ye geliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross'un beraberindeki heyetle birlikte Türkiye'ye ziyarette bulunacağını duyurdu.

Bakan Pekcan'dan açıklama: ABD Ticaret Bakanı Türkiye'ye geliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini açıkladı. Pekcan, Ross’un beraberindeki heyet ile birlikte Eylül ayında Türkiye’ye resmi ziyarette bulunacağını belirtti.

Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi:

”Bu görüşme doğrultusunda, Sayın Ross’un beraberindeki heyetle birlikte Eylül ayının ilk yarısında Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmesinde mutabık kaldık. Sayın Ross başkanlığındaki ABD heyeti ile birlikte iki ülke sektör temsilcilerinin de katılımıyla bir dizi toplantı gerçekleştireceğiz ve sektörler bazında ayrıntılı bir şekilde çalışacağız. Türk-Amerikan iş insanlarının da bu kapsamda bir araya geleceği ziyaret, uzun zamandır üzerinde yoğunlaştığımız ticaret hacmimizin artırılması çalışmalarının somut bir göstergesidir.”