Bakan Kurum'dan Ahmet Davutoğlu'na gönderme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni parti kurma hazırlığında olduğu öne sürülen Ahmet Davutoğlu'na göndermede bulunarak ''Konya ile liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arasına kimse girememiştir, giremeyecektir'' dedi.

Bakan Kurum'dan Ahmet Davutoğlu'na gönderme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da katıldığı bayramlaşma programında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na göndermede bulundu. Kurum, ”Konya ile liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arasına kimse girememiştir, giremeyecektir” dedi.

Yeni parti hazırlığı içinde olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, birkaç gün önce memleketi Konya’da yaptığı konuşmada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni parti kurma girişimlerine yönelik ‘bedelini öderler’ açıklamasına atıfta bulunarak, “Allah boynumuzu, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde eğdirmesin” ifadesini kullanmıştı.

Konya’da bayramlaşma programında konuşan Murat Kurum, Davutoğlu’na göndermede bulunarak “Konya’mız gönüllerin şehridir. AK Parti gönüllerin partisidir ve 17 yıldır liderimizin arkasında dimdik durmuş bir partidir. Hiçbir zaman Konya ile AK Parti’nin arasına kimse girememiştir. Konya ile liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arasına kimse girememiştir, giremeyecektir” ifadelerinde bulundu.