Bahçeli'den parti üyelerine 'ittifak' uyarıları

MHP lideri Devlet Bahçeli, partilileri Cumhur İttifakı'ndaki ortakları AKP ve Erdoğan konusunda uyararak "Herkes üslubuna dikkat etsin. Cumhurbaşkanına saygıda kusur etmeyin." dedi.

Bahçeli'den parti üyelerine 'ittifak' uyarıları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin AKP ile ittifaklarının 2023’e kadar devam edeceğini belirterek partilileri “İttifakı zedeleyecek açıklamalarda, hareketlerden tavırlardan uzak durun. Herkes üslubuna dikkat etsin. Cumhurbaşkanına saygıda kusur etmeyin.” diye uyardı.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’un aktardığına göre Bahçeli, önceki gün Kızılcahamam’da Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri ve milletvekillerine uyarılarda bulundu. Partililerin atamalarda ve kadrolarda bir beklenti içine girmemelerini isteyen Bahçeli, “Biz bir beklentiyle Cumhur İttifakı’na destek vermedik. Beklenti içine girip talebi olanlar varsa beklemesinler. Herhangi bir talepte bulunmayız. Ama ülkücü olup da kadrolarda liyakatiyle bir yere gelebiliyorlarsa gelsinler. Zaten bunu kendileri de görüyor. Arkadaşlar bunu bilsinler ve ona göre hareket etsinler. Biz devlet, millet, beka, terörle mücadele için hükümete ve devlete destek veriyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı’na “fitne ve fesat” sokmak isteyenler olduğunu öne süren Bahçeli, “Bunlar her zaman olur. Tuzaklara düşmeyin. Birlik ve beraberliğimizi koruyalım” diye konuştu. İttifakın seçime kadar süreceğini düşünenlerin yanıldığını vurgulayan Bahçeli, “İttifak 2023’e kadar devam edecek. İttifakı zedeleyecek açıklamalarda, hareketlerden tavırlardan uzak durun. Herkes üslubuna dikkat etsin. Cumhurbaşkanına saygıda kusur etmeyin” ifadelerini kullandı.

Bahçeli şunları kaydetti:
“Seçim sonuçları Cumhur İttifakı’nın başarısını gösteriyor. Belediye başkanlığı sayısında başarılı olduk ama  bunu öne çıkarmaya gerek yok. Başarı Cumhur İttifakı’nın başarısıdır. Arkadaşlar buna dikkat etsinler. AK Parti’yle ayrımız, gayrımız yok. Başarı Cumhur İttifakı’nın başarısıdır. Arkadaşlar buna dikkat etsinler. yok. AK Parti ve MHP’nin ittifakı başarılı olmuştur.”