Bahçeli'den çağrı: İyi Parti kurultayında MHP'yle bütünleşme hamlesi yapılsın...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, haftasonu 4. Olağanüstü Kurultayını yapacak 'İyi Parti'ye 'MHP'yle birleşme' çağrısı yaptı.

Bahçeli'den çağrı: İyi Parti kurultayında MHP'yle bütünleşme hamlesi yapılsın...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3-4 Ağustos’ta olağanüstü kurultay düzenleyecek olan ‘İyi Parti’ye çağrı yaptı.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘İyi Parti’nin kuruluşunu hatırlatıp “MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.” dedi.

“KUCAKLAŞMA ZAMANI GELDİ…”

“CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür.” diyen MHP lideri, daha sonra kurultayda ‘MHP’yle birleşme’ çağrısını şu ifadelerle dile getirdi:

“3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur, fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisine dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultayında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.”