Bahçeli: HDP, Türkiye’nin yıkımına asal ve asıl fail olarak girmiştir

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Beka muhalifleriyle beka sevdalıları billurlaşmış haldedir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli: HDP, Türkiye’nin yıkımına asal ve asıl fail olarak girmiştir

MHP Genel Başkanı ve ‘Cumhur İtifakı’nın ortağı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından, 31 Mart yerel seçimlerine ve seçim ittifaklarına dair paylaşımlarda bulundu.

Bahçeli’nin söylemleri şöyle:

“31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine yaklaştıkça sis perdesi dağılıyor, taraflar netleşiyor, gizli kapaklı ilişki ağları deşifre oluyor. Saklanan niyetler bir bir açığa ve ortaya çıkıyor. Türk milleti kimin zillet kimin ziynet, kimlerin curcuna kimlerin cumhur olduğunu görüyor.

CHP-HDP-İP-ÖDP ittifakı bütün hatlarıyla, bütün muhtevasıyla karşımızdadır. PKK-FETÖ bu ittifakın tam ağırlık merkezindedir. Türk milleti bir yanda Zillet İttifakı’nı görüyor, diğer yanda Cumhur İttifakı’nı izliyor, biliyor, gönülden destekliyor.

Beka muhalifleriyle beka sevdalıları billurlaşmış haldedir. HDP Eş Genel Başkanı’nın “Kürdistan’da biz kazanacağız, Batı’da AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz” çürük sözü skandal bir beyan olmasının yanısıra ihanet ve işbirlikçiliğin alenileşmesinden başka bir şey değildir.”

Bahçeli, HDP’li Sezai Temelli’ye yanıt olarak ise,

“Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur. Tarihin hiçbir döneminde de olmamıştır. Hem kazanıp hem kaybettirmek ancak ve ancak akıl tutulması yaşayan, mensubiyet bunalımına kapılan, zilleti baş tacı yapan müflis ve melanet çevrelerin işidir.

HDP, beklendiği ve bilindiği üzere, Türkiye’nin yıkımına asal ve asıl fail olarak girmiştir.”