Bahçeli: CHP vatana millete karşıdır, Kılıçdaroğlu'na mahkeme yolu açılmıştır

Bahçeli, Kılıçdaroğlu için "Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır." dedi.

Bahçeli: CHP vatana millete karşıdır, Kılıçdaroğlu'na mahkeme yolu açılmıştır

Bir süredir sağlık sorunları nedeniyle ortada görünmeyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, günler sonra yaptığı ilk açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedef aldı, yargılanmasını istedi.

Bahçeli, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“CHP’nin şu anda takip ettiği siyaset Türk milletinin egemenlik ve tarihsel haklarıyla temelden ve bütünüyle çatışmaktadır. Bu nedenle CHP vatana ve millete alenen karşı tavırdadır. Hiç kuşku yok ki, CHP Genel Başkanı’nın ve sözcülerinin siyasi eylem ve sözleri suç teşkil etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır.”

MHP Başkanlık Divanı’nın da kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi ve Kılıçdaroğlu’nun suç teşkil ettiğini öne sürdüğü fiili ve değerlendirmelerinin analiz ve araştırılması maksadıyla partisinin 3 isminden oluşan bir komisyon görevlendirildiğini açıklayan Bahçeli şunları ekledi:

“Ayrıca konuyla ilgili gerek görüldüğü takdirde hukukçularımız ve milletvekillerimiz de çalışmaların içinde yer alacaklardır.
Görevi, unvanı, siyasi pozisyonu, makamı ve konumu ne olursa olsun, hiç kimse suç işleme özgürlüğüne, suçluyu övme hakkına, ihanete hizmet ve refakat etme tercihine sahip olamayacaktır.”