Bağımsız Komünist Adaylar'dan sandık müşahitliği çağrısı

Bağımsız Komünist Adaylar, 31 Mart yerel seçimlerinde sandık müşahitliğine katılma çağrısında bulundu.

Bağımsız Komünist Adaylar'dan sandık müşahitliği çağrısı

Bağımsız Komünist adaylar 31 Mart yerel seçimleri için İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Sakarya’da müşahitlik örgütlenmesinin başladığını duyurarak sandıkları terk etmeme çağrısında bulundu.

“Komünistlerin oylarını korumaları için ve olası oy hırsızlıkları ya da usulsüzlüklere karşı sandık başlarındaki varlığımız elbette büyük önem taşımaktadır.” ifadelerine yer verilen açıklamada “İstanbul’da Aysel Tekerek, Gaziantep’te Sibel Altıntaş, Sakarya’da Murat Taksim ve İzmir’de Deniz Tütmez için müşahit çalışmasına katılalım. Oylarımıza sahip çıkalım.” denildi.

Bağımsız Komünist Adaylar’ın sandık müşahitliği çağrısı şöyle:

“31 Mart 2019 günü oyumuzu kullandıktan sonra sandıkları terk etmiyoruz. Bağımsız Komünist Adayların İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Sakarya’daki müşahit örgütlenmesi başlamış olup, tüm seçmenlerimizi ve dostlarımızı bu çalışmaya davet etmekteyiz.

Sandık başlarında siyasi partiler ile birlikte bağımsız adayların da müşahitleri görev almakta, seçim güvenliği, oy sayımı ve güvenli seçim ortamı ile ilgili gözlemci olabilmektedir.

Komünistlerin oylarını korumaları için ve olası oy hırsızlıkları ya da usulsüzlüklere karşı sandık başlarındaki varlığımız elbette büyük önem taşımaktadır. Geçmiş seçimlerde yaşananlar müşahitliğin, hele ki Bağımsız Komünist Adaylar adına yapılacak bu çalışmanın ne kadar büyük bir önem taşıdığını bizlere göstermektedir.

İstanbul’da Aysel Tekerek, Gaziantep’te Sibel Altıntaş, Sakarya’da Murat Taksim ve İzmir’de Deniz Tütmez için müşahit çalışmasına katılalım. Oylarımıza sahip çıkalım.

Müşahit olmak için Bağımsız Komünist Adaylar’ın sosyal medya hesapları üzerinden iletişim kurabilir ya da Türkiye Komünist Hareketi il ve ilçe örgütleri ile temas edebilirsiniz.

İletişim: 0541 515 1920”