"Azizname" oyunu engellendi: Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'i desteklediniz!

"Azizname" isimli oyununu sergileyen Cumhuriyet Sahnesi, sosyal medya hesabından Müjdat Gezen ve Metin Akpınar için destek mesajı paylaşmaları sebebiyle oyunlarının yetkililerce iptal edildiğini duyurdu.

“Azizname” isimli oyununu sergileyen Cumhuriyet Sahnesi, sosyal medya hesabından Müjdat Gezen ve Metin Akpınar için destek mesajı paylaşmaları sebebiyle Sedirvan Kültür Merkezi’nde oynanacak oyunlarının yetkililerce iptal edildiğini duyurdu.

Sahne tahsisinin, tiyatro sanatçıları Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e sosyal medyadan verilen destek nedeniyle iptal edildiği belirtilen duyuruda, şöyle denildi:

ÖZÜR DİLEMESİ GEREKEN BİZ OLMADIĞIMIZ HALDE,

Mesleğimizin duayenleri ve büyük ustaları Sevgili Metin AKPINAR ve Müjdat GEZEN’e sosyal hesaplarımızdan destek mesajı yayınlamış olmamız sebep gösterilerek, 20 Ocak tarihli Serdivan Kültür Merkezi salon tahsisimiz ilgili makamlarca iptal edilmiştir. Bu nedenle “Azizname” oyunumuzu sergileyemeyeceğiz. Bizden kaynaklanmayan bu durum için kıymetli Sakarya seyircimizden ÖZÜR DİLİYORUZ.

Cumhuriyet Sahnesi Not: Biletix üzerinden bilet alan seyircilerimiz Biletix’ten, yerel gişelerimizden bilet alan seyircilerimiz ise bu gişelerden bilet ücretlerini iade alabilirler.”

Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından, Yücel Erten tarafından sahneye uyarlanan “Azizname”ye çıkarılan bu engel büyük tepki çekiyor.