Aytaç Arman uğurlanıyor: Usta sanatçı için Atlas Sineması'nda tören düzenlendi

Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün vefat eden 69 yaşındaki oyuncu Aytaç Arman için Beyoğlu Atlas Sineması'nda tören düzenlendi.

Aytaç Arman uğurlanıyor: Usta sanatçı için Atlas Sineması'nda tören düzenlendi

Kanser tedavisi görürken hayatını kaybeden usta oyuncu Aytaç Arman için Beyoğlu Atlas Sineması’nda tören düzenlendi.

Törene Arman’ın ailesi, dostları ve sevenlerinin yanı sıra Menderes Samancılar, Arif Keskiner, Ercan Kesal, Nur Sürer, Nuri Alço, Can Kolukısa, Volkan Severcan gibi sinema ve tiyatro dünyasında isimler katıldı.

Törende konuşan Arman’ın eşi Radife Baltaoğlu, Aytaç Arman’ın hayat arkadaşı olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “İyi ki hayatıma girdi. Ona her şey için teşekkür ediyorum. Hayata bakışı, insana bakışı, meselelere yaklaşımı için özellikle. Biraz da dert etmeden eleştirel yaklaşabilseydi, belki biraz daha geç uğurlayabilirdik onu. Bana bir evlat kazandırdığı için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Arman’ın oğlu Erdem İnce, salonda bulunanlara teşekkür ederek, “Karşıma baktığımda bir salon dolusu insan değil, babamın hayatını görüyorum. Ben doğduğumda babam 49 yaşındaydı, öyle uçsuz bucaksız bir adamdı ki keşke her anını yanında yaşama şansım olsaydı diye düşünürdüm hep” ifadelerini kullandı.

Erdem İnce, babasını hep bir mücadele içinde gördüğünü belirterek, “Babamın bana olduğu kadar hepinize yoldaş olduğunu düşüyorum. Bugün onun saatini ve kravatını takıyorum ama karşınızda onun bize öğrettikleri ve bize kattıklarıyla onu gururlandıracak şekilde bulunduğumu umuyorum” dedi.

Oyuncu Halil Ergün, Aytaç Arman’ın iyi bir dostu olduğunu, gösterişten uzak, sakin ve tutkulu bir hayat sürdüğünü söyledi. Ergün, “Aytaç ardında çok güzel filmlerle iz bıraktı, muhteşem bir oğul bıraktı. Oğluna da hayatta başarılar diliyorum” dedi.

Oyuncu Menderes Samancılar ise Aytaç Arman’ın vefatıyla içine kara taşları döküp gittiğini belirtti.

Aytaç Arman’ın cenazesi yarın Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedilecek.