Avrasya Araştırma: İmamoğlu fazladan 120 bin oy alacak

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Avrasya Araştırma: İmamoğlu fazladan 120 bin oy alacak

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, yenilenme karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dair Yol TV Ana Haber’de konuştu. Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, YSK kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu’nun fazladan 120 bin oy alacağını ileri sürdü.

MAK Danışmanlık, yaptığı araştırmada Ekrem İmamoğlu’nun oylarının artma potansiyelinde olduğunu belirtti.

Özkiraz şunları söyledi:

“CHP içerisinde oy vermemiş seçmenlerin tamamı ve seçime katılmayan adaylardan 50 bin kadar avantaj sağlayacak. Saadet Partisi seçime katılıyor. AKP’ye gidecek oylar Saadet’te kalacak, CHP’ye gidecek olan zaten gidecek, 50 bin oy kadar da oradan Ekrem İmamoğlu avantaj olacak. Bağımsız Türkiye Partisi aday çıkarmayacağını düşünüyorum. Oradan 20 bine yakın bir avantaj sağlayacak.

DSP aday çıkarsa bile aldığı 30 bin oyun 20 binden fazlasını alamayacak buradan avantaj sağlayacağını düşünüyorum Ekrem İmamoğlu. Tamamından fazladan alacağı oy 120 bin kadar diye düşüyorum. Asıl oy alacağı kesim yine Cumhur İttifakı’nın vicdanlı seçmenleri.”