Atilla Kıyat'a Erdoğan'ın avukatından suç duyurusu: Cumhurbaşkanımıza son biçmeye çalışmakta, tehdit etmektedir

Erdoğan'ın avukatı, Erdoğan için Kenan Evren örneği verip "Sonları da benzeyebilir” diyen Emekli Koramiral Atilla Kıyat hakkında suç duyurusunda bulundu.

Atilla Kıyat'a Erdoğan'ın avukatından suç duyurusu: Cumhurbaşkanımıza son biçmeye çalışmakta, tehdit etmektedir

Emekli Koramiral Atilla Kıyat, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik Twitter üzerinden  “Seçim barajını yüzde 10’a çıkaran Kenan Evren’le, bugün seçilme barajını yüzde 40’a düşürmeye kalkan kişi arasında hiçbir fark yoktur. Sonları da benzeyebilir” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu paylaşım üzerine harekete geçmekte geç kalmadı. Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Atilla Kıyat hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hüseyin Aydın’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği suç duyurusu dilekçesinde, söz konusu paylaşımın TCK’nin 106. maddesinde düzenlenen “tehdit” suçunun unsurlarını ihtiva ettiğini öne sürdüğü dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“Şüpheli, şikayete konu paylaşımında her ne kadar Cumhurbaşkanımızın adını zikretmemiş olsa da paylaşımın bütünü ve altındaki yorumlarla birlikte değerlendirildiğinde, şüphelinin söz konusu paylaşımı ile hedef aldığı kişinin Cumhurbaşkanımız olduğu açıktır.

Kaldı ki Cumhurbaşkanımız şüphelinin iddiasının aksine seçilme barajını yüzde 50 1’den 40 1’e düşürülmesine yönelik bir görüşü beyan etmemiştir. Cumhurbaşkanımız TBMM açılış resepsiyonunda ‘Mevcut durumu Meclis’e getiren biziz, onu halkımıza götüren de biziz. Halkımızın büyük çoğunluğuyla bu onayladığına göre şimdi bunu tekrar revize edip gündeme getirmek siyasetçi ciddiyetine yakışmaz. Böyle bir şey olacaksa bu bizim değil, adı üzerinde muhalefetin yapacağı bir iştir, bizim işimiz değil.’ şeklinde görüşlerini net olarak ortaya koymuştur. Dolayısıyla şüpheli gerçek dışı bir varsayım üzerinden Cumhurbaşkanımıza son biçmeye çalışmakta, bir darbecinin akıbetiyle tehdit etmektedir.”