Atatürk Evi ziyarete kapatıldı

Önceki gün saldırı girişiminde bulunulan Selanik’teki Atatürk’ün doğduğu ev ziyarete kapatıldı. Yunan makamları ‘koruyamayız’ diye bilgi verince Başkonsolosluk ‘geçici’ olarak evin ziyarete kapatıldığını açıkladı.

Atatürk Evi ziyarete kapatıldı

Önceki gün Selanik’teki Mustafa Kemal’in doğduğu eve saldırı girişiminde bulunuldu. Yunan makamları ‘koruyamayız’ diye bilgi verince Başkonsolosluk ‘geçici’ olarak evin ziyarete kapatıldığını açıkladı.

Sözcü’de yer alan habere göre; Selanik Başkonsolosluğu da, sosyal medya aracılığıyla “Atatürk’ün evi geçici bir süreyle ziyarete kapatılmıştır” açıklaması yaptı. Bu açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşan ‘İyi Parti’ Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da, “Atatürk’ün evi PKK’lılar tarafından saldırıya uğradı. Yunan makamları da koruyamayız deyince Selanik’teki Atatürk’ün doğduğu ev, ziyarete kapatıldı” paylaşımı yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Atatürk Evi Müzesi’ne yönelik eylem teşebbüsüne ilişkin yaptığı açıklamada “Yunan makamlarından beklentilerimiz, bu ve benzer girişimleri kaynağında engellemeleri, misyonlarımızın ve personelinin korunmasına yönelik titiz tedbirler almaları, failleri yargı önüne çıkararak hak ettikleri şekilde cezalandırmalarının sağlanmasıdır” dedi.