Astsubayın ölümüne intihar denildi, elinde barut izine rastlanmadı

İnceleme sonucunda, astsubayın ellerinde barut ve atış artıklarına rastlanmadığı belirtildi. Rapora göre ayrıca kurşunun giriş noktası açısına göre Teber’in kendi kendini vurmayacağı da ifade edildi.

Astsubayın ölümüne intihar denildi, elinde barut izine rastlanmadı

Ankara Polatlı’da temizlediği silahın ateş alması sonucu ‘kendisini vurduğu’ öne sürülen astsubayın yapılan otopsisinde, kurşunun giriş noktası açısına göre kendini vuramayacağı belirtildi. Üstelik astsubayın elinde barut belirtilerine de rastlanmadı. Ailesi çocuklarının öldürüldüğünü öne sürerek soruşturmanın yeniden açılmasını talep etti.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde 7 Mart tarihinde yaşanan olayda, 85. Topçu Tugayın’nda görevli 25 yaşındaki Astsubay Çavuş Fatih Teber, iddiaya göre eşi S.A. Teber ile birlikte yaşadığı evde temizlediği silahının ateş alması sonucu boynundan yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Şehit olduğu açıklanan Teber için, 8 Martta Denizli’nin Serinhisar ilçesinde resmi cenaze töreni düzenlendi ve toprağa verildi.

Geçen sürede yapılan otopsi ve incelemelerin ardından ailesinden elde edilen kriminal belgelerine göre, astsubayın ellerinde barut ve atış artıklarına rastlanmadığı belirtildi. Rapora göre ayrıca kurşunun giriş noktası açısına göre Teber’in kendi kendini vurmayacağı da ifade edildi.

‘BİZİ ALDATTILAR, KANDIRDILAR’

Silahı ateş edenin oğlu olmadığını öne süren baba Kemal Teber, yapılan incelemelerde oğlunun elinde barut izine de rastlanılmadığını belirterek, “Kan birikintisinin olduğu yerle, oğlumun olduğu yerle silahın bulunduğu yer arası yaklaşık 2 metre. Patlamamış bir tane daha mermi var. ‘Şarjörü aldım’ dedi gelinimiz ama el izi yok, ikisinin de yok. Swap raporu geldi, yani halk arasındaki deyimiyle barut izi artığı. Oğlumun elinde barut izine rastlanmamıştır diye. Yani hiçbir şekilde yok. Ateş eden oğlum değil. O halde ben soruyorum. Oğlum nasıl öldü, kim öldürdü. Ben yargıya güveniyorum. Yargı Türk yargısı. Mutlaka oğlumu öldüreni bulacağına inanıyorum” diye konuştu.

Oğlunun yaralandıktan sonra bir buçuk saat yaşadığını iddia eden anne Hatice Teber ise kandırıldıklarını iddia ederek, “Oğlum 1.5 saat yaşıyor. Hastaneye gittikten sonra vefat ediyor. Biz gidiyoruz buradan, biz gittikten sonra oğlun intihar etti dediler bize. Hep aldattılar, hep kandırdılar” şeklinde konuştu..