Arınç'tan 'Ahmet Türk' tepkilerine: Bana gelen tebrikleri bir bilseniz...

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, HDP'li Ahmet Türk'ü savunduğu sözler üzerine partisinden ve MHP'den gelen tepkilere yanıt verdi.

Arınç'tan 'Ahmet Türk' tepkilerine: Bana gelen tebrikleri bir bilseniz...

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, ‘kayyım’ karası sonrası belediye başkanlığından alınan HDP’li Ahmet Türk konusunda ifade ettiği sözlere yönelik partisinden ve MHP’den tepki gelmesi sonrası yeni bir açıklama yaptı.

Tarafsız Haber Ajansı‘na konuşan Arınç, “Ben zaten konuşmamın başında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak konuşmuyorum, bu yanlış anlamalara sebebiyet verebilir diye belirttim. Ben sözlerimin başında bunu söylüyorum. İbrahim Kalın da bunu çok güzel ifade etmiş, kendisine teşekkür ediyorum. Bunlar benim kendime has, özgün düşüncelerimdir yoksa Kurul’da oluşturulmuş veya Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edilmiş konuşmalar değildir.” dedi.

“HERKES TAKDİRLE KARŞILIYOR”

Arınç, sosyal medya üzerinden gelen tepkilere ilişkin de Arınç, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Boş ver, onlar boş şeyler, onlar boş şeyler. Bana gelen tebrik telefonlarını, bana gelen mesajları bir bilseniz. Hukuka verdiğim ağırlık, siyasete verdiğim, siyaset kurumuna verdiğim ağırlık, AK Parti’yi bu bölünmelerden, parçalanmalardan uzak tutma konusunda yaptığım çabaları herkes takdirle karşılıyor.”

“BİLEREK KONUŞURUM”

Sosyal medya eleştirileri için açıklamasında “Onlara gerekirse ben cevap veririm, çok şükür ağzım da laf yapıyor.” diyen Arınç “Twitter’ı da kullanırım ama boş şeylerle uğraşanlara boş cevaplar vermek benim işim değil, ben dolu konuşurum, bilerek konuşurum, fikirle konuşurum, siyasetle konuşurum, başkaları gürültü yapabilirler o benim ilgi alanım için de değil. Ben bu konuşmamı YİK üyesi sıfatıyla yapmadım, bunu da konuşmamın başında ifade ettim.”

AKP’DEN DE TEPKİ GELMİŞTİ

Arınç’a AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan da tepki gelmişti. Bülent Turan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç’ın HDP’li Ahmet Türk ile ilgili sözlerine, “Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz” tepkisi vermişti.