Arınç'a göre ülkeyi AKP'den başka idare edecek parti yok!

Saray'ın İstişare Kurulu Üyesi Arınç, "Türkiye’yi düşünün AK Parti Türkiye’nin sigortası. Bu sigortayı attırmamak lazım" buyurdu.

Arınç'a göre ülkeyi AKP'den başka idare edecek parti yok!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, “KHK faciadır” açıklaması ve dün gerçekleşen YİK toplantısı sonrası ilk kez konuştu.

AKP Iğdır Teşkilatı’nın Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Bülent Arınç, AKP’nin “Türkiye’nin sigortası” olduğunu öne sürüp “Başka hangi parti Türkiye’yi idare edebilir?” dedi.

Arınç’ın açıklamaları şöyle:

“SIKINTILI GÜNLER…”

– AK Parti’nin temelindeki sırrı beraberlik, birlik, birbirimize olan muhabbetimiz, halka olan ilişkimizdir. Her seçimde 78 ilden milletvekili çıkarırdık. Oysa CHP’nin 35 ilde vekili olamazdı, CHP’yi arkamızdaki parti olduğu için söylüyorum. Kimisi belli bir bölgenin, kimisi sahillerin partisi. Bizim sahili, doğusu, güneydoğusu her yerden vekilimiz olurdu. Biz Türkiye’nin partisiydik. Bu beraberliğimiz devam edecek, bu sıkıntılı günlerimizi atlatacağız.

“SİGORTAYI ATTIRMAYALIM”

– İktidar olarak Kürtleri hiçbir zaman düşman olarak görmedik. Siyasi tercihlerinin AK Parti olmasını istedik. Çünkü bu ülkeye en büyük hizmetleri biz yaptık. Kürtleri hiçbir zaman düşman görmedik. Türkiye’yi düşünün AK Parti Türkiye’nin sigortası. Bu sigortayı attırmamak lazım. Birbirimize düşeriz, parçalanırız, kuvvetimiz gider. Başka hangi parti Türkiye’yi idare edebilir.