Antalya'da bir gazeteciye daha saldırı: 'Geldik yine geleceğiz'

Geçtiğimiz günlerde gazeteci yazar İdris Özyol'un ülkücü faşistlerce saldırıya uğradığı Antalya'da bu kez bir gazetenin genel yayın yönetmeni 3 kişi tarafından yumruklandı.

Antalya'da bir gazeteciye daha saldırı:'Geldik yine geleceğiz'

Antalya’da yayın yapan yerel internet haber sitesi Güney Haberci Haber Portalı’nın Genel Yayın Yönetmeni Ergin Çevik, dün akşam saatlerinde Antalya Aksu’da, 3 kişinin saldırısına uğradı.

İddiaya göre saldırganların dün akşam üzeri Güney Haberci sitesinin Aksu ilçesindeki bürosuna geldi. Sekreterden Ergin Çevik’in ofiste olmadığını öğrenen kimliği belirsiz kişiler, “Ona Kundu’dan selamımızı söyleyin. O anlar” diyerek oradan ayrıldı. Kamera kayıtlarına göre 3 kişi oldukları anlaşılan saldırganlar 1 saat sonra Pınarlı Kavşağı’nda bir restoranın önünde Çevik’in önünü kesti. “Gazeteci Ergin sen misin” sorusuna “evet” yanıtını alan saldırganlar, peş peşe attıkları yumruklarla Çevik’i darp ettikten sonra oradan uzaklaştı.

Gazeteci Çevik’e yönelik saldırının arkasında, Antalya Kundu’da belediyenin izniyle kaçak yapıya izin verildiği belirtilen Orion Pazarı ile ilgili yazısının olabileceği belirtiliyor.

“KUNDU’DAN GELDİK, YİNE GELECEĞİZ”

Çevik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, saldırganların kamera görüntülerinden alınmış fotoğrafları paylaşırken “Bu aksam 18 45 civarinda Pinarli Kavşağında Sultan Çorba önünde 3 şehir eşkıyanın saldırısına uğradım. Aynı kişiler saat 1749″da ofisimize gelerek beni sormuş, kundudan geldik gene geleceğiz diyerek ayrılmışlar.” dedi.

ÇGD: ARTIK YETER

Konuyla ilgili Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesinden açıklama yapıldı. “Artık Yeter!” başlıklı bir açıklamada “Son zamanlarda gazeteci ve siyasilere yönelik giderek artan saldırılardan duyduğumuz üzüntüyü dile getiriyoruz. Gazetecilere istediğini yazdırıp, istemediğini zorbalıkla yazdırmayacağını sanan zihniyeti bir kez daha kınıyoruz.” denildi.

Açıklamada, “Bu tür saldırılar gazetecileri korkutamaz. Gazeteci her koşulda olan biteni yazmaya devam edecektir. Geçen hafta meslektaşımız İdris Özyol’a yapılan saldırıdan hemen sonra yaptığımız çağrıda olduğu gibi; adalet sağlayıcılarını Ergin Çevik’e saldıranları bir an önce cezalandırmaya çağırıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.