Antalya Kepez'de kaybolan 13 yaşındaki Derya'dan günlerdir haber alınamıyor...

Antalya Kepez'de günlerdir kardeşini aradığını belirten Mehmet Hınıl, "Kardeşim cep telefonu kullanmıyor, kaçırıldığını düşünüyoruz." dedi.

Antalya Kepez'de kaybolan 13 yaşındaki Derya'dan günlerdir haber alınamıyor...

Kepez ilçesi Güneş Mahallesi’nde oturan Nazlı-Abdulkadir Hınıl çiftinin 9 çocuğundan biri olan 13 yaşındaki Derya Hınıl, iddiaya göre 12 Eylül Perşembe günü saat 17.30 sıralarında evden çıktı.

En son yakındaki evinin yakınındaki bir marketten alışveriş yaptığı belirtilen Derya’dan bir daha haber alınamadı. Çocuklarının eve gelmemesi üzerine aile, kayıp başvurusunda bulundu. Başvurunun ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü özel bir ekip kurarak, Hınıl’ın bulunması için çalışma başlattı. Aile bireylerinden ağabey Mehmet Hınıl, kardeşini bulabilmek içim kentin değişik yerlerine kayıp ilanı astı.

“KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Günlerdir kardeşini aradığını belirten Mehmet Hınıl, “Kardeşim hiç böyle yapmazdı, hayatından endişe ediyoruz. Hemen polise kayıp başvurusunda bulunduk. Bende kendi imkanlarımla el ilanı bastırıp her yere asarak kardeşimi arıyorum. Kardeşim cep telefonu kullanmıyor, kaçırıldığını düşünüyoruz. Evimizin yakınındaki büfede çalışıyordu. Kimliği, çantası,eşyaları evde. Market ve sitenin son görüntüleri yansımış. Günlerdir kardeşimi arıyorum, görenlerin, duyanların polise bilgi vermesini istiyoruz” dedi.