Ankara’da asker ile polis arasında kavga

Ankara Adalet Sarayı’na tutuklu getiren asker ile polis arasında yaşanan yol verme gerginliği tartışmaya dönüştü. Olayın kavgaya dönüşmemesini ise araya giren polisler engelledi.

Ankara’da asker ile polis arasında kavga

Ankara Adliyesi’ne dün öğleden sonra iki tutukluyu Sincan Cezaevi’nden getiren askerlerin başında bulunduğu uzman çavuş, zemin katta nezarethane önünden geçerken burada bekleyen sivil polislerden yolu açmasını istedi.

Uzman çavuşun sesini yükseltmesine sinirlenen bir sivil polis, bu durumu tepki gösterdi. İkili arasında tartışma büyüyünce polis ile uzman çavuş, birbirinin üzerine yürüdü. Olayın kavgaya dönüşmemesini ise araya diğer polisler engelledi. Tartışmayı duyan Polis Merkezi Amiri olay yerine geldi. Bir polis, uzman çavuşu “Artistlik yapmayacaksın” diye uyardı.

İkili arasındaki atışma sürünce gerginlik yeniden arttı. Sivil polis, merdivenleri çıkmakta olan uzman çavuşun üzerine yürümeye çalıştı. Askerlerin getirdiği biri kadın olan iki tutuklu ise bu sırada tartışmayı şaşkınlıkla izlerken, kaçma teşebbüsünde bulunmadı.

Diğer polislerin sivil polisi uzaklaştırmasıyla tartışma sona erdi. Uzman çavuş daha sonra yüzbaşı komutanının yanına giderek durumu anlattı. Yüzbaşı, nezarethaneye gelerek buradaki polislerle bir süre görüştükten sonra ayrıldı.