Anadolu Efes seride öne geçti

Play-off final serisi üçüncü maçında Fenerbahçe Beko'yu deplasmanda 74-57 yenen Anadolu Efes seride 2-1 öne geçti.

Anadolu Efes seride öne geçti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi üçüncü maçında Fenerbahçe Beko, sahasında Anadolu Efes’i konuk etti.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nunda oynanan zorlu mücadeleyi 74-57 kazanan Anadolu Efes seride 2-1 öne geçti ve saha avantajını geri aldı.

Final serisinde 4 galibiyete ulaşan takım, şampiyon olacak.

YİNE KULAKLIKLA ÇIKTI

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, final serisinin üçüncü maçına da ikinci karşılaşmada olduğu gibi kulaklıkla çıktı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin üçüncü maçında Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’i konuk ederken Fenerbahçeli taraftarlar önceki iki karşılaşmada olduğu gibi rakip takımın başantrenörü Ergin Ataman’a tepki gösterdi.

Takımlarına destek vermek için Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nu dolduran Fenerbahçeli taraftarlar, Ataman için “Ergin Ataman küfür etsene” şeklinde tezahüratta bulundu.

Karşılaşmanın başlamasına 10 dakika kala lacivert-beyazlı kenar yönetiminin bulunduğu alana giren Ataman, müsabakaya serinin ikinci maçında olduğu gibi kulaklıkla çıktı.

Ataman, serinin ikinci maçından sonra kulaklık takmasıyla ilgili, “Küfür duymak istemediğim için maçın başında kulaklıkla çıktım, müzik dinledim. Gayet de konsantre bir şekilde maça başladım.” ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçeliler, Ataman’ı isminin anons edilmesi sırasında da yuhaladı. Taraftarların Ergin Ataman’a yönelik tepkileri üzerine küfürlü tezahürat edilmemesi için anons yapıldı.

Anadolu Efes teknik heyet ve yedek oyuncularının bulunduğu bölümün arkasındaki tribünde polislerin yer alması dikkati çekti.

Ayrıca Fenerbahçeli taraflar maçın bitmesine 1.30 dakika kala tribünleri boşalttı.