Albay ve yarbaylara gözaltı

Adana merkezli 18 ilde 'FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında 20'si aktif görevde 27 asker hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul'da da aynı örgüt için yapılan soruşturmada, 32'si muvazzaf asker 74 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilenler arasında yüksek rütbeli subaylar da bulunuyor.

Albay ve yarbaylara gözaltı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, TSK’daki ‘FETÖ’ yapılanmasına yönelik yeni bir operasyon başlattı.

Bu kapsamda Adana merkezli 18 ilde 27 askere yönelik gözaltı kararı çıkartıldı. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri şafak vakti adreslere eş zamanlı baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında emekli, ihraç edilmiş ve aktif olarak görev yapan askerler gözaltına alındı.

Gözaltına alınan zanlılar adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Gözaltına alınan zanlılardan birinin Somalili olduğu öğrenildi.

İSTANBUL’DA ALBAY VE YARBAYLAR GÖZALTINDA

İstanbul’da da Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, ‘FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, daha önce alınan itirafçı beyanlarında adı geçen ve örgüt içi iletişimde kullanılan sabit kontörlü- ankesörlü hatlardan aranan yeni isimlere ulaşıldı.

Bu kapsamda, 32’si muvazzaf asker olmak üzere 74 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelileri yakalamak için sabah erken saatlerde operasyon başlattı.

Şüpheliler arasında 6 albay, 2 yarbay ve 3 binbaşı da bulunuyor.