Akşener'den Babacan yorumu: Çalıları temizledik, işleri kolay

"Onların işi kolay, alanı biz temizledik. Alanı, kaktüsleri, çalıları biz temizledik. Bu arkadaşlarımızın bizim çıktığımız zamanla şimdiki arasında çok büyük fark var"

Akşener'den Babacan yorumu: Çalıları temizledik, işleri kolay

‘İyi Parti’ Genel Başkanı Meral Akşener, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile AKP’den istifa ederek  yeni parti iddialarını güçlendiren Ali Babacan’ın kuracağı ‘yeni’ partiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, “Tayyip Bey’e inanılmaz bir öfke mevcut. Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan’a, Gül’e, Davutoğlu’na kulak kabartmaları daha çok mümkün. Onların işi kolay; alanı, kaktüsleri, çalıları biz temizledi” diye konuştu.

Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu’nun kuracakları öne sürülen siyasi partilerin seçmen kaynağının nasıl olacağı sorusuna ise ‘olumlu’ olarak yanıt veren Akşener, “Prensip olarak siyasi çeşitliliğin, seçmene seçenek oluşturmanın bugünün Türkiyesinde elzem bir iş olarak düşünüyorum. Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun kuracaklarını öğrendiğimiz partilerine olumlu bakıyorum.” ifadelerini kullandı.

Parti kurmaları faydalı

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre,  Akşener’in değerlendirmeleri şöyle:

“Ama şimdi esas mesele AKP’nin seçmen kitlesinin tanıdığı kitleler olarak, pergelini konulacağı yer AKP’dir. İyi Parti seçmeni kendini şehirli, sorgulayıcı, Demokrasi ve hukuk talebi yüksek bir kitle olarak tanımlıyor. Bu arkadaşlarımızın kendilerini konumlandırdığı yerle, seçmeni konumlandırdığı yeri ben bilmiyorum. Bunların kurmaları faydalı.”

“Tekçilikten kurtulmamız lazım. Seçenek oluşturulması lazım. İyi Parti açısından AKP seçmenine ulaşmakta zorluklarımız var.”

“Tayyip Bey’e inanılmaz bir öfke mevcut. Oradan kopacak insanların seçmen olarak Babacan’a, Gül’e, Davutoğlu’na kulak kabartmaları daha çok mümkün. Seçmeni AKP’ den koparacaktır. Ekonominin sarstığı, AKP seçmeni bizlerden önce onların sesini duyar. Bu da normal. Onların işi kolay, alanı biz temizledik. Alanı, kaktüsleri, çalıları biz temizledik. Bu arkadaşlarımızın bizim çıktığımız zamanla şimdiki arasında çok büyük fark var”