AKP'nin seçim hazırlığı: 1 milyon partili görevli olacak, sonuçları YSK'dan önce bize bileceğiz

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçimlerde 1 milyon partilinin aktif görev alacağını belirterek, "Bilgiler YSK'ye yansımadan çok önce bize yansımış olacak" dedi.

AKP'nin seçim hazırlığı: 1 milyon partili görevli olacak, sonuçları YSK'dan önce bize bileceğiz

AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin yerel seçimlere yönelik hazırlıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ali İhsan Yavuz, “Türkiye’de en hızlı sonuç alacak parti biz olmalıyız. Bizden daha hızlı hiçbir parti alamadı bugüne kadar. Çok hızlı bir şekilde bu sonuçları alalım. Türkiye’de ilk bilen biz olalım. Aktif görev alacakların sayısı 1 milyondur” dedi.

Yavuz şöyle devam etti:

“Sadece sonuç alım sistemi için seçim günü akşam saatlerinde görev alacak görevlilerimizin sayısı 870 bindir. 870 bin kişi olmasa biz sonuçları çok hızlı alamayacağız demektir. Çağrı merkezi görevlilerimiz ve koordinatörlerimiz var. İstanbul hariç Türkiye’nin 118 yerinde çağrı merkezimizi kurduk. İstanbul hariç 7 bin 277 kişi çağrı merkezi görevlisi belirledik. Her bir merkezin başına da koordinatör verdik. İstanbul’da sadece çağrı merkezi görevlilerinin sayısı bin 893. Bütün hepsini topladığınızda yaklaşık 10 bin kişi yapıyor. 10 bin kişi çağrı merkezinde bilgisayar ekranı karşısında duracak ve sandıklardan bilgi alacak.”

“TEŞKİLATLAR ÖZEL HAZIRLANDI”

Teşkilatların seçim gününe özel hazırlandığını bilgisini veren Yavuz, sandık görevlilerinin oyun kime ait olduğunu öğrenir öğrenmez AKP’nin her seçim türü için ayrı hazırladığı “oy sayım döküm çizelgesi”ne bu bilginin işlendiğini anlattı.

“BİLGİLER ÇOK ÖNCE BİZE YANSIMIŞ OLACAK”

Sonrasında bütün kurul üyelerinin imzasıyla bu bilginin sandık sonuç tutanağına bağlandığını aktaran Yavuz, şöyle devam etti: “Daha onlara sıra gelmeden bizim sandık sonuç sistemine bilgi aktaracak arkadaşımız, hemen sandık sonuç sistemine tanımlı telefonla bilgi veriyor. Daha imza altına alınmadan önce bizim sisteme sonuç giriyor. Diyelim ki büyükşehir belediye başkanlığı sayımı olsun, 17.00’de (oy verme işlemi) kapanan bir yer olsun. 18.30’da (sonuçlar) imza altına alınsın, 18.00’de sonuçlar bize ulaşmış olacak. Yüksek Seçim Kurulu’na bilgiler yansımadan çok önce bize bilgiler yansımış olacak.”