AKP'nin hedef gösterdiği Barış İnce: İfademi verip çıktım, şimdi siz geleceksiniz

Birgün yazarı Barış İnce adliyeye giderek ifade verdi ve serbest bırakıldı. İnce, "Adliyede ifademi verip çıktım. İsim karışıklığı anlaşıldı. Özgürüm. Herhangi bir problem yok. ‘Tereddütsüz’ destek olan herkese minnettarım" dedi.

AKP'nin hedef gösterdiği Barış İnce: İfademi verip çıktım, şimdi siz geleceksiniz

Birgün gazetesi eski yöneticisi ve yazarı Barış İnce, Twitter’da “Kaç Saat Oldu” adlı hesabını yönettiği öne sürülen ve “FETÖ propagandası yapmak” suçundan geçen günlerde gözaltına alınan E.B’nin ifadesini yayınlayan hükümete yakın A Haber ve Sabah gazetesi tarafından hedef gösterilmişti. Barış İnce’yi ‘FETÖ’cü ilan eden yandaşlar, E.B’nin söz konusu hesabı İnce’ye devrettiğini öne sürmüş ve üstelik İnce’nin Almanya’ya kaçtığını iddia etmişti.

Barış İnce, hakkındaki haberlerin yayımlanmasının hemen ardından Almanya’dan Türkiye’ye döndü. İnce bugün de adliyeye giderek ifade verdi ve serbest bırakıldı. Daha sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce şu ifadeleri kullandı:

“Adliyede ifademi verip çıktım. İsim karışıklığı anlaşıldı. Özgürüm. Herhangi bir problem yok. ‘Tereddütsüz’ destek olan herkese minnettarım. ‏

Şimdi sırada Sabah gazetesinden Atakan Irmak denen paralı askere, Ahabere, AA’ya dava açmak var. Hani Fuat Avni’ydim ben? O mahkemeye geleceksiniz ve o yüzünüzü göreceğim. Bu arada siz Aktroller! tweetini entrysini erken silen kazanır, geç kalan davayı yer 🙂 yarış başladı!

Son sözüm 3 gündür ölü taklidi yapan dostlara. Taklidi bırakabilirsiniz gerçeğiniz bu. Okurlarıma, aileme, aynı fikirde olmasak da vicdanlı davranan gazetecilere, hamburgdan apar topar dönerken valizimi taşıyan yoldaşlara, için için merak eden herkese selam ederim.”