AKP’nin ‘gönül belediyeciliği’ anlayışı: 400 işçiye ‘kovuldunuz’ mesajı

İşçiler bu durumu telefonlarına gönderilen ‘kovuldunuz’ mesajı ile öğrendi.

AKP’nin ‘gönül belediyeciliği’ anlayışı: 400 işçiye ‘kovuldunuz’ mesajı

AKP’nin ‘gönül belediyeciliği’ söylemi ile seçilen başkanın ilk icraatı 400’e yakın işçiyi kapı önüne koymak oldu. Üstelik işçiler bu durumu telefonlarına gönderilen ‘kovuldunuz’ mesajı ile öğrendi.

Seçim öncesi “Gönül Belediyeciliği” sloganını kullanarak seçilen Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ilk icraatı, 400’e yakın işçinin işine son vermek oldu.

Balıkesir Postam gazetesinin haberine göre, işten çıkarılanların çoğu İŞKUR vasıtasıyla işe alınan personellerdi. Ayrıca bu personellerin görevi mezarlık temizleme ve ilaçlama olduğu öğrenildi. Yaz ayının gelmesiyle birlikte mezarlık temizliği ve ilaçlama personeline en çok ihtiyaç duyulacak zamanda, bu bölümden personellerin kovulması tepki çekti.

İşlerine son verilen ve haksızlığa uğradıklarını personeller soluğu Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan’ın yanında aldı. Durumu gazetelere bildireceklerini söyleyen personellere Genel Sekreterin verdiği cevap habere göre şöyle oldu:

“İstediğiniz yere verin, gazetelerde çıkınca sonucun değişeceğini mi sanıyorsunuz”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan birkaç gün önce partisinin Kızılcahamam kampında işçi kıyımı yaptığını söylediği CHP’li belediyeleri ve belediye başkanlarını yerden yere vurmuştu.