AKP'nin 'gölge adamı' Kürt oyları için ABD'de

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, önemli açıklamalarda bulundu.

AKP'nin'gölge adamı' Kürt oyları için ABD'de

RSFM yayınında Ahu Özyurt’un sunduğu “Fotoğrafın Tamamı” adlı programa katılan CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, önemli açıklamalarda bulundu.

Yurter Özcan, Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerini kazanmasının ardından uluslararası bazı planların devreye sokulduğunu belirtirken, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’a tecritin kalkmasının da bunun bir parçası olduğunu iddia etti. Özcan, “Bu pazarlığın içinde S-400’ler var, güvenli bölge var, Kürt açılımı var, Öcalan’ın durumu var. Bu belli ki uluslararası bir pazarlığa dönüştürülmeye çalışılıyor, olur mu olmaz mı göreceğiz. Bundan sonra Kürt seçmeni yanına çektirmek için ABD üzerinden Kandil’e ateşkes ilan ettirilebilir, izleyicilerimiz bunu takip etsinler” dedi.

Yurter Özcan, Amerikan kaynaklarından yeni teyit ettiği bir bilgiyi paylaştığını belirterek “Afrin’de bulunan 600’den fazla YPG’linin bulunduğu hapishaneden MİT ve Türkiye’nin desteklediği Suriyeli muhaliflerin kontrolünde olan ve şartların daha iyi olduğu başka bir hapishaneye nakliye edildiğini” söyledi.

Yurter Özcan ayrıca şunları söyledi:

“Berat Albayrak ziyaretinden sonra Tayyip Bey durum tespiti yaptırmak için Mücahit Arslan’ı Washington’a yolladı. Arslan’ın yaptığı temasların birçoğu büyükelçiliğin dışında bırakıldığı temaslar. Bakanlığa gittiğinde ya da diğer resmi kurumlara gittiğinde tercüman dışında başka kimsenin olmadığı temaslar. Berat Albayrak’tan ve Hulusi akar’dan sonra gerçekten ne var ne yok onun fotoğrafını çekmek amaçlı… Mücahit Arslan’dan aldığı bilgilerle Tayyip Bey bazı hamleler yapıyor olabilir. Ama zaman dar, bu büyük pazarlığı kotarabilecek mi, emin değilim. 7 Haziran-1 Kasım arasında da Kürt aşiretleri için devreye girmişti. Mücahit Arslan’ın kimliği, babasının AK Parti kurucusu olduğu ve bölgedeki etkisi düşünülürse seçim için bir şeyler konuşulduğu anlaşılıyor.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this