AKP'li yönetici, Atatürk paylaşımları sonrası görevinden alındı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, sosyal medya paylaşımlarında Atatürk’e hakarete varan paylaşımlarından dolayı görevden alınarak disipline sevk edildi.

AKP'li yönetici, Atatürk paylaşımları sonrası görevinden alındı

Samsun’da Atatürk ile ilgili tepki çeken paylaşımlarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar görevden alındı.

Uzunlar, Atatürk için 10 Kasım’da “Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin”, “Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin”, “Kızına zorla başörtüsü taktırmak dayatmacılıktır diyenler, Yahudi şapkası giydiren adamı özgürlük savaşçısı olarak pazarlamaya çalışıyor” yazılı görsellerin bulunduğu paylaşımlar yapmıştı.

AKP Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, paylaşımların gündem olması büyük tepki çekmesi üzerine sosyal medya sayfasından bir açıklama yaptı.

Uzunlar’ın Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi AKP Grup Başkanvekilliği görevinden alındığını duyurarak, “Genel Merkezimizle yaptığımız istişare neticesinde; partimizin İlkadım ve Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekilli Hasan uzunlar, sosyal medya paylaşımları nedeniyle grup başkanvekilliği görevlerinden alınmış, disipline sevki konusun da da gerekli işlemler başlatılmıştır” açıklamasında bulundu.

BİR DE SAVUNDU

Samsun Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, söz konusu paylaşımları kendisinin yaptığını kabul ederek şöyle konuştu:

“Atatürk bizim devletimizin kurucu Cumhurbaşkanıdır. Biz iki şeyle mücadele ediyoruz. Biri din sömürücüleri biri de Atatürk sömürücüleri. Sosyal medya hesapları benim. Paylaşımları da ben yaptım. Ancak bunlar ortalıkta dolaşan her an karşınıza çıkabilecek sosyal medya fotoğrafları. Ben hiç bir yorum yapmadım. Bunlar televizyonlarda söylenen şeyler. Bu hesaplar da benim özel hesaplarım. Bir kere bile Atatürk karşıtlığı yapmadım. Sosyal ağlar benim siyasi kimliğimle alakalı değildir. Atatürk düşmanı değilim. Sömürücülerin düşmanıyım.”