AKP'li 'Yeliz'den İmamoğlu'na: Günü birlik adam, horolop şorolop

'Yeliz’ lakabıyla tanınan AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı, canlı yayında İmamoğlu'na "Horolop şorolop adam, günü birlik adam, yevmiyeci" sözleriyle saldırıda bulundu.

AKP'li 'Yeliz'den İmamoğlu'na: Günü birlik adam, horolop şorolop

‘Yeliz’ lakabıyla tanınan AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı, Recep Tayyip Erdoğan ile İmamoğlu’nu kıyaslayarak, “Tayyip Erdoğan’ın 1970’lerdenberi bir backgroundu var adamın. Ama bu öyle değil ki. Bu pattadanak önümüze çıktı. Nerden ve nasıl atıldığı belli olan biri” dedi.

AKP’nin Yeliz’i Ahmet Hamdi Çamlı çıktığı bir TV programında Erdoğan’ın İBB dönemi faaliyetlerini anlatarak, İmamoğlu için “Nerden ve nasıl atıldığı belli olan biri” dedi. Sunucunun ‘Nerden ve nasıl atılmış?’ sorusuna ise “Stratejik bir şehir olan İstanbul’un milli bir zihniyetten alınıp Horolop şorolop bir zihniyete teslim edilmesi demek” diye cevap verdi.

‘HOROLOP ŞOROLOP, GÜNÜ BİRLİK, KAR İÇİN HER ŞEYİ YAPAR’

Anlamsız bir ifade olan ‘Horolop şorolop zihniyeti’ ise Çamlı şu sözlerle tanımladı, “Ne demek bu Horolop şorolop zihniyet. Ben kendisini bir ihanetle suçlamıyorum. Horolop şorolop adamın derdi şudur. Benim bu şekilde literatüre soktuğum çok kelimeler var. Horolop şorolop zihniyet adam günü birlik adam, yevmiyeci yani, günlük adam, derinliği olmayan adam, ilerisi olmayan, backgroundu olmayan basit kar için her şeyi yapabilecek adam”.

‘YELİZ’DE ESKİ FETÖ SEVDALISI ÇIKTI

Daha önce Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’ndan İBB Başkanlığına getirilen Ekrem İmamoğlu, için ‘Nereden çıktığı belli olmayan biri’ diyen AKP’li milletvekili Çamlı’nın geçmişe dönük Fethullah Gülen’i öven paylaşımları sosyal medyanın gündemi oldu.

Ahmet Hamdi Çamlı FETÖ övgüsü