AKP'li vekilden İmamoğlu'na: Yunanistan'a kaç defa gidip geldiğini açıkla...

AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu'na "Soy ismini niye değiştirmiş, öncelikle onu açıklasın. Kaç defa Yunanistan'a gitmiş gelmiş, onu açıklasın." dedi.

AKP'li vekilden İmamoğlu'na: Yunanistan'a kaç defa gidip geldiğini açıkla...

AKP’nin CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldığı ‘Yunanistan’ göndermeli açıklamaları sürüyor.

AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile başlayan furyada bu kez sırayı AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram aldı.

Bayram, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İmamoğlu’nun, kendisine sosyal paylaşım sitesi ‘Twitter’dan 22 Nisan 2019’da yaptığı bir paylaşım nedeniyle 50 bin liralık tazminat davası açtığını belirtti.

“NE DEMİŞİM? BİR YANDA EREN BÜLBÜL…”

Dava dilekçesini basın mensuplarına gösteren Bayram, “Ne demişim? ‘Bir tarafta vatanı için can veren Trabzonlu şehidimiz Eren Bülbül, diğer tarafta terörist cenazesine giden Trabzonlu Sayın Ekrem İmamoğlu’nu Trabzonlu hemşehrilerimin ve aziz milletimin dikkatine ve takdirlerine sunuyorum.’ Eren Bülbül’ün resmi sol tarafta. Sağ tarafta Ekrem İmamoğlu’nun ‘Ankara’da can veren Dicle Derin kardeşimin mekanı cennet olsun.’ paylaşımı. Altta da terör örgütünün bayrağına sarılmış Dicle Deli’nin cenazesi.” ifadelerini kullandı.

‘SOY İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ’ İDDİASI

Bu durumu “Trabzonluların dikkatine” sunduğunu belirten Bayram, şöyle devam etti:

“Daha başkan olamadan ve her söyleminde ‘Ben insanları kucaklıyorum, benim dilim barış dili’ diyen zatı muhterem daha bu tweete dayanamadı. Buna kızdı, bu tweeti beğenmedi ve dava açtı. Bir de başkan olduktan sonra neler yapacağını düşünün. Düşünmek bile istemiyorum.

Bir tek bana dava açmadı. Ekrem İmamoğlu tarafından yüzlerce vatandaşımıza açılan tazminat davaları var. Daha işe başlamadan vatandaşıyla mahkemelik olan bir başkan adayını aziz milletimizin takdirlerine sunuyorum. Sayın İmamoğlu bunlarla uğraşacağına soy ismini niye değiştirmiş, öncelikle onu açıklasın. Kaç defa Yunanistan’a gitmiş gelmiş, onu açıklasın.”