AKP'li vekil Şirin Ünal, Nadira Kadirova'nın şüpheli ölümünün ardından ilk kez konuştu

AKP İstanbul Milletvekili ve emekli general Şirin Ünal'ın hasta eşine bakması için evinde çalışma izni olmadan ve sigortasız çalıştırdığı Özbekistan Uyruklu Nadira Kadirova'nın şüpheli ölümünün ardından, AKP'li Ünal ilk defa açıklama yaptı.

AKP'li vekil Şirin Ünal, Nadira Kadirova'nın şüpheli ölümünün ardından ilk kez konuştu

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, TBMM Genel Kurulunda şüpheli bir biçimde evlerinde hayatını kaybeden Özbekistan uyruklu Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin açıklama yaptı.

Ünal, Nadira Kadirova’nın psikolojik durumunun son aylarda bozulduğunu, bu nedenle ikinci bir yardımcı aldıklarını ileri sürerek ”Onu gönderemeden kendisini gönderdi. Allah rahmet eylesin” dedi.

Şirin Ünal, Nadira Kadirova’nın ölümünü intihar olarak adlandırarak, eşinin 20 yıldır MS hastası olduğunu ve yatalak olarak tedavisinin sürdüğünü, Kadirova’nın ise eşine bakan iki yardımcıdan birisi olduğunu söyledi.

Ünal, Nadira’nın ölümüne ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Merhumeye Allah’tan rahmet diliyorum. Son iki üç aydır psikolojik durumunda bozulmayı fark edince ikinci elemanı aldık. Onu gönderemeden kendisini gönderdi. Allah rahmet eylesin. Olayın beşinci dakikasında polisimiz, ambulansımız ve itfaiyemiz geldi. Biz onlar gelinceye kadar küçük kızımla birlikte kendisini kilitleyip intihar ettiği odanın kapısını kırmaya çalıştık. Omzum halen ağrıyor ama başarılı olamadık maalesef. Üç dört polisimiz kapıyı açtı, hemen sedyeye koyup hastaneye kaldırdılar. Yarım saat sonra Ankara Emniyet Müdürümüz yanımızdaydı, birkaç dakika sonra da nöbetçi savcımız yanımızdaydı. Ben her ikisine elimden gelen bütün kolaylığı göstereceğimi söyledim.”

‘DOKUNULMAZLIĞI KENARA BIRAKIP BİLDİKLERİMİ ANLATTIM’

”Tüm aile fertlerimiz, yatalak olan eşim dahil, ikinci çalışan kızcağız dahil gece yarısına kadar polislerimize ifademizi verdik. Savcımıza 15 dakika süreyle olayı anlattım. Sonra savcımız, hastanedeki işlemleri takip etmek üzere hastaneye geçti. Bütün işlemler emniyet ve savcılığın talimatları doğrultusunda devam etti. Hatta o gece milletvekili dokunulmazlığımı bir kenara bırakarak bildiklerimi ve gördüklerimi savcımıza anlattım.

‘AİLEMİ YERİN DİBİNE SOKTULAR’

”Allah hiçbirimizin başına böyle tatsız bir olayı vermesin. Geçmişte Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve Meclis’te yaptığım çalışmalardan hoşnutsuz olan bazı çevreler, bu olayı fırsata çevirip beni ve ailemi yerin dibine soktular. Savcılığımızın soruşturması devam ediyor. Bana düşen ne lazımsa yaparım.”