AKP'li Tevfik Göksu'dan ırkçı gönderme: 'İstanbul'u Yunan kazandı' dediler, İmamoğlu nereli?

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun İmamoğlu üzerinden yaptığı 'Yunanistan' göndermesi tepki çekti.

AKP'li Tevfik Göksu'dan ırkçı gönderme: 'İstanbul'u Yunan kazandı' dediler, İmamoğlu nereli?

Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili konuşurken etnik gönderme yaptı.

İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini, “İstanbul’u Yunan kazandı” dediklerini öne süren Göksu, daha sonra kendisini dinleyenlere İmamoğlu’nun nereli olduğunu sordu. “Trabzon” cevabını alan Göksu “Olay büyük, hesap büyük kardeşlerim. Bu hesabı Esenler döndürecek Allah’ın izniyle” dedi.

Göksu’nun kin ve düşmanlık aşılayan ayrımcı sözleri büyük tepki çekti.

İLK KEZ YAPMADI

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İmamoğlu ile ilgili ‘Yunanistan’ göndermesini İBB Meclisi’nin son toplantısında da yapmıştı. İBB’nin AKP Grubu Başkanvekili de olan Tevfik Göksu, toplantıda yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi? Peki bir Yunan gazetesi, bir Yunan medyası ne dedi? ‘31 Mart’ta Yunan İstanbul’u fethetti’. Peki İstanbul haklına soruyorum bir Türk vatandaşı için Yunan gazetesi böyle bir ifade nasıl kullanılabilir?” diye konuşmuştu.