AKP'li Saraydüzü Belediye Başkanı'nın açtığı iş ilanına sadece kızı başvurabildi!

Sinop'un Saraydüzü ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Hasan Peker'in belediye için açtığı iş ilanına sadece kızı Büşra Peker başvurabildi.

AKP'li Saraydüzü Belediye Başkanı'nın açtığı iş ilanına sadece kızı başvurabildi!

Sinop’un Saraydüzü ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Hasan Peker’in belediye için açtığı, “özel” şartlar bulunan iş ilanına sadece kızı Büşra Peker başvurabildi.

12 Şubat 2018 tarihinde Saraydüzü Belediyesi’nin resmi internet sayfasında bir ilan yer aldı. İlanda sözleşmeli olarak Belediyede işe alınacak kişinin, Saraydüzü’nde ikamet etmesi, 4 yıllık ekonomi veya iktisat bölümlerinden mezun olunması isteniyor.

KIZINA ÖZEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra başvuru yapabilecek kişide istenilen diğer şartlar tartışmalara neden oldu. Özel şartlarda, başvuru yapacak kişinin en az bir yıl Saraydüzü ilçe merkezinde ikamet etme zorunluluğu dikkat çekerken, Sinop’ta doğmak, B sınıfı ehliyet, KPSS’de puanı diğer şartlar arasında. “Adayların aynı şartları taşımaları durumunda işe alımda avantajlı durum olarak değerlendirilecek hususlar” denilen özel şartlar bölümünde, değerlendirme için şöyle deniliyor:

“Avantajlı durum olarak değerlendirilecek hususların (a) maddesinde yazılı durum Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürü huzurunda mülakatta uygulamalı olarak çalışma yaptırılarak tespit edilecek.”

BÜŞRA PEKER İŞE BAŞLADI

Saraydüzü Belediyesi’nin resmi internet sayfasında yayımlanan bu ilana tepkiler gelirken, Hasan Peker’in en küçük kızı Büşra Peker belediyede çalışmaya başladı. Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Büşra Peker, Saraydüzü Belediyesi’nde Limited Şirket Müdürlüğü’nde muhasebeci olarak çalışıyor.

Odatv‘de yer alan habere göre; ilandaki şartlarla ilgili, “Gayet makul ve mantıklı şartlar. Bireysel olduğunu düşünmüyorum. Belediye yerel insanlarını almak istemiş” dedi.

“ÇOK BEKLEDİM AMA GELEN OLMADI”

Büşra Peker, kendisinden başka kimsenin başvuru yapmaması ile ilgili olarak da, “Çok bekledim ama maalesef olmadı. O gün bekledim, mülakat olacak diye ama gelen olmadı. Neden gelen olmadı onu da bilmiyorum. Bence insanlar KPSS puanı olmadığı için başvurmadı. Gelmeyen insanın olması benim sorunum mu? Bu bölümden mezun olmamış olması benim sorunum mu? İlçede yaklaşık 15-20 üniversite mezunu var. Girememiş olması benim sorunum mu?”

Büşra Peker, sözlerinin sonunda kendisinin Gazi Üniversitesi mezunu olduğunu ve Sinop Üniversitesi’nden mezun olan biriyle aynı olmadığını iddia ederek şöyle dedi:

“Eleştiri olması çok normal. Bir Sinop Üniversitesi mezunu ile bir Gazi Üniversitesi mezunu performansı bir olamaz değil mi? Bir potansiyel durumu da var yani.”