AKP'li Özhaseki: Türkiye tarihinin en büyük yolsuzlukları CHP dönemindedir

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP için "Türkiye tarihine geçmiş en büyük yolsuzluklar onların dönemindedir ve mahkeme kayıtlarıyla tespitlidir." iddiasında bulundu.

AKP'li Özhaseki: Türkiye tarihinin en büyük yolsuzlukları CHP dönemindedir

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Aksaray İl Kültür Merkezinde düzenlenen partisinin İl Danışma Meclisinde konuştu.

Partisinin belediyecilik anlayışını öven Özhaseki, belediyeler tarihinin 1994’te başladığını, bu tarihe kadar “belalı bir belediyecilik” anlayışı bulunduğunu öne sürdü.  İstanbul’da Tayyip Erdoğan’ın, Anadolu’da birçok şehirde ise AKP misyonuna sahip birçok arkadaşının iş başına gelmesiyle Türkiye’nin hizmet belediyeciliğiyle tanıştığını savunan Özhaseki, CHP’ye yüklendi.

CHP’nin belediyecilik anlayışına bakıldığında çöpten, çamurdan başka bir şey görülmediğini savunan Özhaseki,”İdeolojik takıntıdan başka bir şey göremezsiniz. Ben de başladığımda 1994’te şehrin yüzde 60’ında altyapı yok, kanalizasyon yok. Şehrin ortasından kanalizasyon ırmağı akardı. Arıtma tesisi yok. O pislik akan ırmağa çocuklar düşer, boğulurdu. Oturdum ilk benden randevu alanlar, alacaklılar ve haciz memurlarıydı. Belediyelerin 2 tane lastik alacak gücü yoktu. Çok şükür daha sonraki dönemlerde, bizimle birlikte çok şey düzeldi. CHP’nin belediyeciliği o yüzden kirlidir. Türkiye tarihine geçmiş en büyük yolsuzluklar onların dönemindedir ve mahkeme kayıtlarıyla tespitlidir.” dedi.