AKP'li Ömer Çelik: Büyük üzüntü duyuyoruz, Cumhurbaşkanımızdan özür dilensin

AKP Sözcüsü Çelik, CHP'deki 'kumpas' tartışmasıyla ilgili olarak "Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı.

AKP'li Ömer Çelik: Büyük üzüntü duyuyoruz, Cumhurbaşkanımızdan özür dilensin

Günlerdir gündemi işgal eden ‘Saray’a giden CHP’li’ iddiaları ile ilgili AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklamalar geldi.

Çelik açıklamasından bazı ifadeler şöyle:

“Bu haberi yapanlar haberin arkasından çekilip CHP genel merkezini haberin kaynağı olarak gösterdiler. Bu haberle birlikte hedef alınan bir CHP’li vardı, o siyasetçide bu haberin doğrudan doğruya CHP genel merkezi tarafından üretildiğini gösteriyor.

Bunun hiçbir yerinde cumhurbaşkanı yok. Cumhurbaşkanımız en güçlü şekilde kendi sözünün doğruluğunu gösterecek en büyük ifadeyi kurdu.

Zaten siyasi ahlak sözünün doğruluğuna güvenmek demek bu demek. Biz sahip olduğumuz her makamdan vazgeçebiliriz.

Cumhurbaşkanlığını işin içine katma devam ediyor. Sürekli bu komplo AK Parti tarafından kurulmuştur diyorlar. Tamamen adrese teslim, CHP’de parti içi rekabette rakiplerini yok etmeye dönük bir kirli senaryoyla karşı karşıyayız. Eğer Türk siyasetinin seviyesini düşünmesek, siyasetin ahlakını düşünmesek, vatandaşlarımızın siyasetten beklentilerini düşünmesek, şu anki CHP yönetimi kadar ideal bir rakip olamaz. Sakillik içinde, siyasi senaryo içinde ahlak sınavından her gün daha fazla kalarak dibe batan bir grup.

Nitelikli siyaset üretsinler siyasi akım kullansınlar. Sürekli argo sözlüğünü açıp oradan bazı kelimeler üretmeye başlıyorlar.

Siyaset için üzücü ve ürkütücü gelişmeler… Bu meselede biz yokuz, Cumhurbaşkanımız yok…

CHP kendi kendini imha eden bir parti. Biz siyasetin onurunu düşündüğümüz için cevap veriyoruz.

Bu bize karşı kurulmuş bir kumpastır. Kumpası kuranların kendilerinin her gün temas ettikleri birisi olduğu açık. Dolayısıyla bunu kendi içinde halletmeleri ve özür dilemeleri gerekmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeleri gerekiyor.

Biz bundan büyük bir üzüntü duyuyoruz. Ama olayı ürkütücü bir boyuta geldiğini de görüyoruz. Siyasi parti kurumuna zarar veriyor. Sonra Cumhurbaşkanlığı makamına iftira atıyorlar. Biz içişlerinizle hiç ilgilenmiyoruz. Cumhurbaşkanımızın öylesine bir vakit israfına vakti asla söz konusu olamaz.”