AKP'li Mahir Ünal: PKK telsizden 'HDP, CHP, İYİ Parti ve Saadet ittifak kurmalıdır' diye anons geçiyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, PKK telsizlerinden "MHP ve AK Parti'nin oy kaybetmesi için HDP, CHP, İYİ Parti ve Saadet ittifak kurmalıdır" diye anons geçildiğini öne sürdü.

AKP'li Mahir Ünal: PKK telsizden 'HDP, CHP, İYİ Parti ve Saadet ittifak kurmalıdır' diye anons geçiyor

AKP yönetiminin ‘Cumhur İttifakı’na karşılık ‘Millet İttifakı’nı oluşturan partilere “terör” söylemi üzerinden yüklenişi ilginç bir boyuta ulaştı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, PKK telsizlerinden “MHP ve AK Parti’nin oy kaybetmesi için HDP, CHP, İYİ Parti ve Saadet ittifak kurmalıdır” diye anons geçildiğini öne sürdü.

Dün Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Karaelbistan’da partisini destekleyenlerle bir araya gelen Ünal, seçim otobüsü üzerinden yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Neden Recep Tayyip Erdoğan yıkılsın istiyorlar? Bu milletin ayağa kalkması için gecesini gündüzüne katıp uğraştığı için. Neden Recep Tayyip Erdoğan oy kaybetsin istiyorlar? PKK telsizden anons geçiyor, ‘MHP ve AK Parti’nin oy kaybetmesi için HDP, CHP, İYİ Parti ve Saadet ittifak kurmalıdır’ diyorlar. ‘Bütün güçler birleşmelidir’ diye telsizlerden anons geçiyorlar. Peki ben size soruyorum. CHP, İYİ Parti ve Saadet’e kesinlikle oy veren vatandaşlarımızı kastetmiyorum. Direkt tepe yönetimini kastediyorum. Bir gün olsun PKK’ya laf söylediklerini duydunuz mu? FETÖ’ye laf söylediklerini duydunuz mu? Türkiye düşmanlarına laf ettiklerini duydunuz mu? Peki kime laf ediyorlar? Recep Tayyip Erdoğan’a laf ediyorlar.”