AKP'li Çamlı: CHP tarihteki bütün kötülüklerin anası, 100 senedir çekilen çileler yeter

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, CHP'yi hedef alırken "Türkiye tarihinin bütün kötülüklerinin anası" dedi, "Bu milletin 100 senedir çektiği çileler yeter" ifadesini kullandı.

AKP'li Çamlı: CHP tarihteki bütün kötülüklerin anası, 100 senedir çekilen çileler yeter

Erdoğan’ın şoförüyken vekilliğe terfi eden AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Beyoğlu’nda yaptığı bi seçim konuşmasında CHP’yi ve Cumhuriyet’in kuruluş dönemini hedef aldı.

Konuşmasında CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’ndan bahsederken “Maalesef benim hemşehrim, öyle hemşehri olmaz olsun yerin dibine batsın” diyen Çamlı, 31 Mart’taki seçimin neden iptal edildiğini açıklamaya çalışırken ”PKK bize niye saldırsın ki?’ diyen adamın adayı, çeyrek domuzu 7 dakikada yemekle övünen il başkanının adayı gece televizyona çıktı geç saatlerde. ’27 bin oyla ben kazandım, mazbatamı verdin’ dedi. Biz de ‘dur bir dakika’ dedik. İstanbul’da sandıkların yüzde 10’una tekabül eden geçersiz oylar sayıldı ki rakam baya düştü. 27 bin farkla kazandık diyem adam ertesi gün ses tonu baya düşük şekilde ‘aramızdaki fark 12 bine indi’ dedi. Niye indi? Bir fırıldak var burda değil mi?” ifadelerini kullandı.

Çamlı İmamoğlu’nu hedef aldığı sözlerini daha sonra CHP’yi ve tüm bir Cumhuriyet tarihini hedef alacak şekilde genişletti. AKP’li vekil, “Yalancılık dolancılıkla mağrur, Türkiye tarihinin bütün kötülüklerinin anası, ne kadar kötülük varsa hepsinin anası, PKK terör örgütünün bakıcısı, FETÖ terör örgütünün anası, DHKP-C’nin anası, Dersim’de 50 bin Aleviyi mağaralara basıp gaz basarak öldüren CHP’nin adayı.” dedi. “Bu oyuna gelmeyeceğiz” diyen Çamlı, “Bu milletin 100 senedir çektiği çileler yeter. Üstümüze giydiğimiz bir tişörtü dikmeye dikiş makinası bile olmayan milletiz. Kapımızda bir tane arabamız yok. Tüfeği, tankımızı, uçağımızı yeni yapıyoruz. Onun için önümüze engel çekmek istiyorlar” diye konuştu.