AKP'li belediyeden 1 milyon liralık iftar sofrası, 163 bin liralık mehter takımı

İzmit Belediyesi'nin CHP’li yeni başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li eski başkan Nevzat Doğan’dan devraldığı belediyenin mali bilançosunu paylaştı.

AKP'li belediyeden 1 milyon liralık iftar sofrası, 163 bin liralık mehter takımı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li belediye başkanı dönemine ilişkin yaptığı açıklamada sadece geçen yıl iftar için 1 milyon lira harcandığını belirterek mehter takımı için ise 163 bin lira ödeme yapıldığını belirtti.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 31 Mart seçimlerinde AKP’li eski vekil Sibel Gönül ile CHP’li vekil Fatma Kaplan Hürriyet yarışmış, yarışı 8 bin oy farkla CHP’li Hürriyet kazanmıştı.

Sözcü’den Uğur Enç’in haberine göre, 15 yıldır AKP’nin yönettiği ilçede göreve gelenİzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, önceki dönem dosyalarını açmaya başladı.

Gerçekleştirilen encümen toplantısında konuşan Hürriyet, önceki başkan AKP’li Nevzat Doğan döneminde yapılan harcamaların bir bölümünü açıkladı. Hürriyet konuşmasında; “Geçtiğimiz yıl sokak iftarlarına 1 milyon lira harcanmış. Yıl boyunca mehteran takımına da 163 bin lira verilmiş” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, her şeyi hesaplayarak yaptıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Bizim de her akşam bir mahallede Ramazan etkinliğimiz var. Bu yıl bu etkinlikleri 230 bin liraya mal ettik. Geçen sene ise bu etkinlikler için 400 bin lira harcanmış. Bunların siyasi malzeme yapılmasından yana değilim. Bunları sadece bilgi vermek için açıklıyorum. İzmit Kart üzerinden ihtiyaç sahibi 1090 kişiye para ve çocuklara kıyafet yardımı yapıyoruz. Bunu da reklam yapmadan gerçekleştiriyoruz”

Fatma Kaplan Hürriyet’in açıklamasında bahsettiği Ramazan etkinlikleri Hacivat ve Karagöz gibi gösterilerin yapıldığı animasyonları içeriyor.