AKP’li Başkan Atatürk’ün evinin replikasını yaptırıp 'taksi durağı' olarak hizmete açtı!

AKP'li Başkan'ın bu hareketi 'Atatürk'e hakaret' olarak yorumlandı.

AKP’li Başkan Atatürk’ün evinin replikasını yaptırıp 'taksi durağı' olarak hizmete açtı!

Sinop’un Boyabat ilçesinde AKP’li Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin replikasını yaptırıp taksi durağı olarak hizmete açtı.

AKP’li Başkan’ın bu hareketi ‘Atatürk’e hakaret’ olarak yorumlandı.

Sinop’un Boyabat ilçesinde AKP’li Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın ilçe kaymakamlığı girişinde ve Atatürk anıtının yanı başında bulunan bir alana Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin replikasını yerleştirip, sonra da taksi durağı olarak hizmete açması büyük tepki çekti.

Halksesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, vatandaşlar, “Sayın Başkanın milli maneviyatımıza olan eylemi ilk değil. Belediye Başkanlığı binasında da Türk bayrağı direk de değil, balkonda gelişigüzel tutturulmuş bir vaziyette duruyor. Başkanın bu tavrına bir anlam veremiyoruz. Bayrağımız ve Ata’mızdan nedir alıp veremediği” diyerek, AKP’li Belediye Başkanı’na tepkilerini dile getirdiler.

ÜMMETİN LİDERİNİN MEMLEKETİ RİZE

Boyabat’ın AKP’li Başkanı Çakıcı, 2015 yılında ilçenin bir köyünde düzenlenen şenlikte yaptığı “Rize’den çok güzel misafirlerimiz var. Biliyorsunuz Rize kutsal topraklar, ümmetin liderinin memleketi Rize. Onlara da hoş geldiniz diyorum” sözleriyle de gündeme gelmişti.

Sinoplular Başkan’ın garip icraatını, Atatürk’ün maniviyatına yapılmış bir hakaret olarak yorumladılar.

İşte o garip ‘icraat’: