AKP'li aday pişkince itiraf etti: İŞKUR bizim nimetimiz, belediyesi muhalefette olan yerlerden işçi almıyor

AKP'nin Mucur belediye başkan adayı Atılgan Yılmaz, ilçe belediyesinin AKP'de olmaması nedeniyle İŞKUR'un işçi alımı yapmadığını itiraf ederken, "İŞKUR Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kendisine “Sen başkan olursan 150 kişiyi belediyeye alırız” dediğini söyledi.

AKP'li aday pişkince itiraf etti: İŞKUR bizim nimetimiz, belediyesi muhalefette olan yerlerden işçi almıyor

Kırşehir’in Mucur ilçesinde AKP’li belediye başkan adayı Atılgan Yılmaz, İŞKUR’un yaptığı işçi alımlarında kriterin “AKP’li olmak” olduğunu ve işçi alımlarını seçim rüşveti olarak kullandıklarını açıkça dile getirmekten çekinmedi.

Partisinin ilçe binasında yaptığı konuşan Yılmaz, Mucur Belediyesi’nin ‘muhalefet’ partisinde olduğu için İŞKUR’dan fazla işçi alınmadığını söylerken, halen MHP’li bir belediye olan Mucur için “İktidar partisinin belediyesi olmadığından dolayı bu ilçelere az kontenjan verildi. İŞKUR Müdürü ile konuştum ben seçilirsem destek verecekler. ” dedi.

Sözcü‘den Seda Önceler’în haberine göre AKP’li aday, İŞKUR’dan daha çok istihdam sağlanması için Mucur Belediyesi’nin AKP’li olmasını gerektiğini söylerken, İŞKUR Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kendisine “Sen başkan olursan 150 kişiyi belediyeye alırız” dediğini öne sürdü.

‘İŞKUR, İKTİDARIN NİMETİ, AK PARTİNİN NİMETİ, TAYYİP ERDOĞAN’IN NİMETİ’

Mucur Belediye Başkanı’nın MHP’li olmasından dolayı vatandaşların İŞKUR’dan iş bulamadığını söyleyen Atılgan şöyle konuştu:

“Zaman zaman İŞKUR’da çalışan gençlerimiz, analarımız, bacılarımız oldu. Bu son 5 yıl içerisinde ‘muhalefet’ belediyesi olduğundan dolayı İŞKUR’da toplam çalışan sağda saysanız 50 kişi, solda saysanız 60 kişi eder. En son bir , bir buçuk ay önce 500 kişiden sadece 5 kişi Çiçekdağı’na, 5 kişi Haman’a verildi. Niye biliyor musunuz? Bakın bunu çok iyi algılayın. İktidar partisinin belediyesi olmadığından dolayı bu ilçelere az verildi. Boztepe, Akpınar ve Akçekent 50’şer, 100’er kişi personel verdi. İŞKUR, iktidarın nimeti, Ak Parti’nin nimeti, Tayyip Erdoğan’ın nimeti, İŞKUR’da çalışan hemşerimiz Mucurlu Metin Ülgen Kaya’nın nimeti olacak Allah izin verirse. Bakın önümüzdeki sezonda Metin Ülgen Kaya’nın Mucurumuza vermiş olduğu sayı 35. Mart ayının sanırım ilk haftası veya son haftası 50 kişi. Seçimin son haftasında ise size taahhüt ediyorum 150 kişi alacağız. Şimdilik acil olan, sıkıntılı olan, problemli olan siz gençlerimizi değerlendirip sizlere hizmet etmek bana şeref verir.”

Mucur Belediye Başkanlığı koltuğunda MHP’li Ali Şahin oturuyor. ‘Cumhur İttifakı’ kapsamında ‘tek aday’ formülüne gidilmeyen ilçenin bu seçimdeki ayayları ise AKP’den Atılgan Yılmaz ve MHP’den Hasan Hüseyin Köşker. AKP’nin adayı Atılgan Yılmaz ise 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden aday gösterilmişti.