AKP'den Tank Palet peşkeşi için 'açıklama': Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Tank Palet fabrikasının özelleştirilmesine dönük tepkilerin "CHP'nin istismarı" olduğunu öne sürerken, özelleştirmenin "Sakarya'nın büyümesi" için yapılacağını öne sürdü.

AKP'den Tank Palet peşkeşi için 'açıklama': Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi kararıyla ilgili açıklama yaparak tepkileri dindirmeye çalıştı.

Yavuz özelleştirme kararını savunurken, fabrikada çalışan işçilerin asla mağdur edilmeyeceğini, çalışanların işten çıkartılmayacağını, çalışan sayısının birkaç kat daha artırılacağını belirtirken, kararın CHP’nin istismar alanına dönüştürülmek istendiğini öne sürdü.

CHP’li vekillerin Sakarya’ya gelerek işçilere destek vermesine tepki gösteren Yavuz, “Düşünebiliyor musunuz? CHP işi gücü bırakmış 25 milletvekiliyle Sakarya’ya çıkartma yapıyor. Ey CHP, şunu bil ki Sakarya’dan sana ekmek çıkmayacak ve Sakaryalı istismar girişimlerinize asla prim vermeyecektir.” dedi.

Yavuz peşkeşin merkezi olarak Tank Palet Fabrikası’nın seçilmesini Erdoğan’a teşekkür vesilesi olarak değerlendirmeyi de ihmal etmeyerek “Savunma sanayisinin merkezi olarak Sakarya’yı tercih eden Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun ve Allah onu başımızdan eksik etmesin.” dedi.

Yavuz, şunları kaydetti:

“Tank Paleti kapatmak değil, bilakis Tank Paletin yaptığı işlerin yanına yenilerini koymak, az zamanda çok daha fazlasını ve çok daha gelişmişini koymak ve Türkiye’nin savunma sanayisi ihtiyaçlarını karşılamanın yanında bu ürünleri Sakarya’dan tüm dünyaya ihraç etmek ve adeta Sakarya’yı savunma sanayinin merkezi haline getirmek istiyoruz.

Kimse endişe etmesin, Tank Palet Fabrikasında çalışan işçilerimiz asla mağdur edilmeyecektir. Orada çalışanlarımız işten çıkartılmayacak hatta çalışanların sayısı birkaç kat daha artırılacaktır.

Sakarya kamuoyu şunu bilsin ki Sayın Cumhurbaşkanımız her alanda olduğu gibi savunma sanayisi alanında da Türkiye’yi marka yapmaya kararlıdır. Bunun için de merkez olarak Sakarya tercih edilmiştir. Savunma sanayisinin merkezi olarak Sakarya’yı tercih eden Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun ve Allah onu başımızdan eksik etmesin.”