AKP'den 'israf sergisi' için ilk açıklama: Şu an İstanbul’da evde bakım dahil hayat durmuştur...

İBB AKP Grup Başkan Vekili Göksu, Yenikapı'daki 'israf sergisi' için " Şu an İstanbul’da evde bakım dahil hayat durmuştur. Madem ihtiyaç fazlasıydı, 60 gündür neden tutuyorsunuz bu araçları?” dedi.

AKP'den 'israf sergisi' için ilk açıklama: Şu an İstanbul’da evde bakım dahil hayat durmuştur...

Dün geceden itibaren İBB ekiplerinin Yenikapı meydanına getirdiği ve önceki dönemde ihtiyaç fazlası olarak kiralandığı belirtilen yüzlerce araç için AKP’den ilk açıklama geldi.

AKP’li Esenler Belediye Başkanı ve AKP’nin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, olayı “İmamoğlu’nun siyasi şovu” olarak yorumladı.

Partisinin yayın organı Sabah‘a konuşan Göksu, “Makam aracı bulamayınca şimdi de sahadaki arazideki hizmet araçlarını getirtmeye karar vermiş. Bunların hepsi arazide kullanılan hizmet araçları. Şu an İstanbul’da evde bakım dahil hayat durmuştur. Madem ihtiyaç fazlasıydı, 60 gündür neden tutuyorsunuz bu araçları?” diye konuştu.

“Aldığım bilgilere göre her birime ‘Sen 3 araç göndereceksin.’ diye talimat verilmiş.” iddiasında bulunan AKP’li Göksu, “Evde bakım, sosyal hizmet dahil arazideki araçları toplamışlar. Salı gününe kadar da devam edecekmiş! Şu andaki durum şu ortaya attıkları iddiaları ispatlamaya çalışıyorlar.” dedi.

‘FANTEZİ’ DEDİ

Göksü şöyle devam etti:

“Bu hırsla İstanbul’da hayatı durdurmuş durumdalar. Bu kara propagandayı yapabilmek için hayatı, hizmeti durdurmuş durumdalar. Evde sağlıkta örneğin hizmet bekleyen hastalar, İstanbul halkı şu an bu şov uğruna, evinde bakım hizmetinden mahrum bırakılmış durumda. Çocuğu hastaneye götürülemeyen anne, bugün neden gidemiyor diye merak ediyorsa Yenikapı’ya baksın. Araçlar şu an Sayın Başkanın fantezisine hizmet veriyor.”