AKP'den genelge: Değerlerimizle bağdaşmayan sanatçıları etkinliklere çağırmayın

AKP Genel Merkezi belediye başkanlarına yaz aylarında düzenlenecek festivallerde yer alacak sanatçılarla ilgili 'uyarı'da bulundu.

AKP'den genelge: Değerlerimizle bağdaşmayan sanatçıları etkinliklere çağırmayın

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzası ile yayınlanan genelgede 760 belediye başkanlıklarına ‘uyarı’ yapıldı.

Genelgede, belediyelerin yapacağı etkinliklere davet edilen sanatçılar arasında “AKP’nin değerleri, misyonu ve davası”yla bağdaşmayan isimlere yer verilmemesi istendi.

AKP’ye yakın Türkiye gazetesinde yer alan habere göre genelgede özetle “Etkinliklere; konser verme ve şov amaçlı olarak davet edilenler arasında AK Parti’nin değerleriyle, misyonuyla ve davasıyla bağdaşmayan isimlere rastlanılıyor. Ortaya çıkan görüntü toplum tabanından da yoğun eleştiri alıyor. Belediyelerimizin bu tarz görüntülerden uzak durmalarını, israfa ve gösterişe meyletmemelerini misyonumuzu rencide edecek organizasyonlara asla girmemelerini özellikle hatırlatmak istiyoruz.” denildi.

Yayınlanan genelgede “15 Temmuz kanlı darbe girişiminin milletimizce bertaraf edildiği günü, hafızalarımızda canlı tutmak ve aziz şehitlerimizi rahmetle anmak adına yapılan programlarda da her türlü titizliğin gösterilmesi gerekiyor. 15 Temmuz’u anma programlarına davet edilen isimler dikkatlice seçilmeliyiz. Aziz şehitlerimizin ruhunu incitecek organizasyonlardan uzak durmalıyız” ifadeleri yer aldı.