AKP'den ayrılınca günah çıkardı: 20 yıl boyunca depreme hazırlıkta en küçük bir adım bile atmadık...

AKP'nin "küskün"lerinden Mehmet Ocaktan, 17 yılı eski partisinin iktidarında geçen 20 yıl boyunca deprem için en küçük bir adım bile atılmadığını açıkladı.

AKP'den ayrılınca günah çıkardı: 20 yıl boyunca depreme hazırlıkta en küçük bir adım bile atmadık...

Eski AKP Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen deprem konusunda elle tutulur bir adım atılmadığını “itiraf” etti.

Ocaktan, Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesindeki yazısında, 20 yıl önceki depremin önemli bir uyarı olarak görülmediğini dile getirip şöyle yazdı:

“O günden başlayarak İstanbul için gelmesi muhtemel büyük bir depreme hazırlık yapmalıydık. Çünkü İstanbul’un ciddi bir deprem riski altında olduğunu en acı şekilde öğrenmiştik. Ama ne yazık ki 20 yıl boyunca depreme hazırlık anlamında en küçük bir adım bile atmadık. Her vesileyle “kentsel dönüşüm” hikayeleri yazdık, ancak bu sadece bir hikaye olarak kaldı ve kentsel dönüşümü gerçekleştiremedik.”

Yeni Şafak, Akşam, Star gibi AKP’ye yakın gazetelerde Genel Yayın Yönetmenliği ve yazarlık yapan Ocaktan, 2007 yılında AKP’den milletvekili olarak Meclis’e girmişti. Ocaktan, Davutoğlu’nun Başbakanlıktan alınması sonrası 2016 yılında yayına başlayan Karar gazetesinin yazarlarından biri oldu.